Elektrický autobus Solaris s ďalším ocenením
Nový Solaris Urbino 12 electric ocenený jedným z najpopulárnejších časopisov "Busplaner" titulom "Inovácia roku 2018". Ocenenie získal v kategórii "verejná doprava" za prínos v rozvoji elektromobility na nemeckom trhu, najmä pokiaľ ide o projekty elektrobusov pre Fürth a Norimberg.
Streda, 06. december 2017, olala
Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo 4. decembra v Mníchove.

Ide o ďalšie ocenenie pre elektrický autobus novej generácie, ktorý je vyrábaný v závode v poľskom Bolechówe. Vozidlo, ktoré sa môže pochváliť prestížnym titulom "Bus of the Year 2017", teraz ocenili tiež čitatelia časopisu "Busplaner" a vyhral najviac hlasov v kategórii "verejná doprava".

Hlavným argumentom pri voľbe víťaza bol nedávno vyhratý kontrakt na dodávku elektrických autobusov do nemeckých miest Fürth a Norimberg. Pre obidve mestá budú tieto vozidlá prvými vozidlami bez emisií. Zmluvy sú určené pre testovanie inovačných riešení výrobcu a tiež pre priblíženie vozidiel, poháňaných alternatívnymi zdrojmi energie, obyvateľom miest. Autobusy budú pripravené na prepravu cestujúcich už na začiatku roku 2018.

Obidva, úplne bezemisné autobusy Solaris Urbino 12 electric budú vybavené elektrickými nápravami ZF AVE 130 s integrovanými elektromotormi a pohonom firmy MEDCOM. Pohon, rovnako ako klimatizácia a kúrenie interiéru autobusu bude napájané elektrickou energiou z batérie s kapacitou 240 kWh. Obidva autobusy budú využívať plug-in nabíjanie, ktoré umožňuje batérie nabiť cez noc v depe. Okrem toho, budú na strechách obidvoch vozidiel inštalované nabíjačky, ktoré umožňujú nabíjanie autobusov mimo depa. Okrem toho budú nové Solarisy pripravené aj na budúce použitie pantografu, ktorý umožní rýchle nabíjanie batérií na trase.

Cenu "Inovácia roka" udelil nemecký časopis desiaty krát. Firma Solaris sa stala jej víťazom už po tretíkrát: doteraz bol ocenený autobus Solaris Urbino 18 Hybrid so sériovým hybridným systémom vybaveným batériami, superkondenzátormi a externým nabíjacím systémom (plug-in) a po ňom tiež prvý elektrický Solaris Urbino, ktorý firma predstavila v roku 2011.

Solaris Bus & Coach S.A.