CZECHBUS 2017: King Long so zástupcom modelového radu Longwei druhej generácie
© BUSportál.sk.
Ďalší
Vlajkovou loďou radu je model XMQ6127CY TopClass, s dĺžkou 13 metrov s 59 sedadlami na dvoch nápravách a batožinovým priestorom 12 m3.
Piatok, 01. december 2017, olala
Výrobca Xiamen King Long United Automotive Industry Co., Ltd začal výrobu modelového radu Longwei druhej generácie.
Jeho predaj v Európe sa začal prezentáciou na medzinárodnom veľtrhu Busworld v belgickom Kortrijku, v Prahe bol vystavený v expozícii King Long & IB Group Czech Republic s európskym označením C13 HD.

Nová generácia Longwei má modulárnu štruktúru, vyvinutú na úplne novej platforme, ktorá používa viaceré inovatívne technológie, s výrazným vylepšením spoľahlivosti. Pri vývoji Longwei II sa King Long spojil s viacerými celosvetovo známymi podnikmi a výskumnými inštitúciami. Napríklad na vývoji novej karosérie sa podieľala Jilin University - jedna z najprestížnejších univerzít v Číne, špecializovaná na automobilové inžinierstvo. Pre zníženie vnútorného hluku a vibrácií sa vykonali viaceré experimenty, hlavne spoločnosťou Weichai, ktorá sa v roku 2015 stala historicky prvým čínskym partnerom Ferrari v seriáli Formuly 1. Svojimi konštruktívnymi nápadmi pre zvýšenie stability a bezpečnosti celého autobusu prispeli inžinieri ZF, či Bosch.
Modely radu Longwei II spĺňajú všetky normy EÚ.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.