Teplice získajú nové trolejbusy
Foto: skoda.cz
Škoda Electric dodá päť nových trolejbusov s alternatívnym batériovým pohonom do severočeských Teplíc. Flotilu mestskej hromadnej dopravy obohatia dvanásťmetrové nízkopodlažné vozidlá typu 30 Tr.
Pondelok, 27. november 2017, olala
"Trolejbusy dodáme v druhom štvrťroku budúceho roka. Aktuálny kontrakt nadväzuje na predchádzajúce dodávky Škodovky pre toto severočeskej mesto," spresnil obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr. Posledná dodávka bola v roku 2015, kedy bol dodaný jeden trolejbus typu Škoda 28 Tr, od roku 2013 sú tiež v prevádzke tri trolejbusy typu 30 Tr. Prevádzkovateľom MHD v Tepliciach je spoločnosť ARRIVA, majiteľom trolejbusov je mesto Teplice. Celkom je tu v prevádzke 35 trolejbusov.

"Škoda Electric tento rok v ČR získala zákazky na trolejbusy za približne jednu miliardu korún. Nové trolejbusy zamieria napríklad do Hradca Králové, Brna, Ostravy, Pardubíc, Českých Budějovíc alebo do Chomutova a Jirkova, "dopĺňa Radek Kapr. Plzenská spoločnosť získala ďalšie zákazky tiež v zahraničí. Škodovka vyrobí päťdesiat nových moderných trolejbusov pre Rigu, štrnásť vozidiel pre rumunské mesto Galati a dvanásť trolejbusov do Žiliny.

Plzenská spoločnosť je úspešná aj na poli elektromobility. Pred niekoľkými dňami na veľtrhu CZECHBUS 2017 prvýkrát predstavila nový elektrobus Škoda E'City. Nový elektrobus vznikol na základe spolupráce s firmou Iveco, ktorá dodala karosériu. Na konci septembra Škodovka podpísala kontrakt na dodávku jedenástich nových elektrobusov do Českých Budějovíc, rovnaký typ pre Třinec, kde elektrobus prevádzkuje spoločnosť Arriva Morava. Jeden pilotný elektrobus dodala Škoda Electric tento rok pre ARRIVA Nové Zámky a dva budú jazdiť v Žiline.

skoda.cz