Volvo predáva do Austrálie osem hybridných autobusov
Volvo Buses dostalo objednávku na osem hybridov do Austrálie. Je to najväčšia objednávka na tomto trhu. Lutrobe Valley Bus Linesin v juhovýchodnej Austrálii objednala jednopodlažné hybridné podvozky Euro 6.
Piatok, 24. november 2017, olala
Dopravná spoločnosť Latrobe Valley Bus Lines (LVBL), ktorá sa nachádza na východ od Melbourne, si objednala osem autobusových hybridných podvozkov B5LH pre flotilu Latrobe Valley. Hybridy, ktoré v Melbourne postaví Volgrenom, budú odovzdané počas nasledujúcich troch rokov, prvé tri budú uvedené do prevádzky v roku 2018.

Hybridné autobusy budú mať nízke rozloženie podlahy na zlepšenie prístupu a bezpečnosti cestujúcich a budú jazdiť v okolí Latrobe Valley. Doplnia súčasnú dieselovú nízkopodlažnú flotilu autobusov Volvo Euro 6.

Volvo B5LH Hybrid využíva o 30 percent menej paliva a má príslušne nižší negatívny vplyv na klímu ako naftový autobus a až 50 percentné zníženie emisií oxidu dusíka a častíc.
Celkovo predalo Volvo Buses na celom svete viac ako 3 500 hybridov. Najväčšími trhmi sú Spojené kráľovstvo, Kolumbia, Španielsko a Švédsko.

TS: Volvo Buses