Hybridné Solarisy pre Płock
Solaris Bus & Coach S.A. dodá 25 autobusov Solaris Urbino so sériovým hybridným pohonom. Objednávka sa týka ôsmich kĺbových a sedemnástich 12 metrových vozidiel.
Pondelok, 13. november 2017, olala
Dodávateľom pohonu HybriDrive je americký výrobca BAE Systems. Ide o ekologický pohon, ktorý môže výrazne znížiť spotrebu paliva a emisií vďaka elektrickému motoru, poháňaného elektrickou energiou zo zásobníka. Ten je nabíjaný z generátora prúdu, poháňaného dieselovým motorom Cummins, pre dvanásťmetrové vozidlo len s objemom 4,5 litra (Cummins ISB4.5E6 s výkonom 210hp).

Nový hybrid Solaris Urbino 12 produkuje nulové emisie, podobne ako elektrické autobusy. Vďaka inštalovanému systému Stop-and-Go sa spaľovací motor pri zastavení na zastávke a otvorení dverí vypína úplne, zapne sa pri vyčerpaní energie v superkondenzátoroch. Okrem toho je vo vozidle inštalované aj zariadenie GPS s príslušným softvérom, ktoré umožňuje spustenie funkcie Arrive-and-Go. Ide o funkciu, ktorá zároveň vylučuje prevádzku spaľovacieho motora pri zastavení autobusu. Toto ekologické riešenie je podľa testov schopné ušetriť až 20% paliva, potrebného v porovnateľnom vozidle s konvenčným pohonom. Tichý chod vozidla výrazne znižuje úrovne hluku, najmä v preplnených mestských centrách.

Podpísaná zmluva zahŕňa aj dodávku ôsmich kusov osemnásťmetrovej verzie hybridného autobusu so sériovým systémom BAE. Vozidlá budú vybavené 6-valcovým motorom Cummins ISB6.7 s objemom 6,7 litra a výkonom 300 koní a asynchrónnym centrálnym motorom s maximálnym výkonom 200 kW. Ide o prvú objednávku v Poľsku na hybridné kĺbové autobusy novej generácie.

Nové hybridné autobusy Solaris sa vyznačujú vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, najmä energickým a plynulým zrýchlením. Jednou z hlavných výhod pohonu je možnosť nabíjania kinetickou energiou, získanou pri brzdení. Tá sa neskôr prevedie na elektrickú energiu a je v tejto forme uložená v zásobníkoch energie - superkondenzátoroch s kapacitou 0,82 kWh.

Solaris Bus & Coach S.A.