Škoda začala s dodávkou trolejbusov do Rumunska
Škoda Electric začala v týchto dňoch s expedíciou flotily nových trolejbusov, ktoré vyrobila pre dopravný podnik Transurb v rumunskom meste Galati. Škoda Electric dodá do Rumunska celkom štrnásť vozidiel typu Škoda 26Tr za približne 150 miliónov korún.
Piatok, 10. november 2017, olala
"Ide o ďalšiu z viacerých dodávok pre rumunský trh. V poslednej dobe sme napríklad dodali viac ako päťdesiat trolejbusov do rumunských miest Temešvár a Baia Mare," hovorí obchodný manažér Škody Electric Pavel Kuch.

Plzenská firma vyrobila pre rumunského zákazníka dvanásťmetrové vozidlá s komfortnou výbavou. "Vozidlá sú klimatizované v priestore pre cestujúcich aj vodiča, disponujú moderným informačným systémom s kamerami a automatickým počítaním cestujúcich. Pre dopravcu bude prevádzka nových trolejbusov výhodná z ekologického aj ekonomického hľadiska. Trolejbusy sme vybavili superkapacitormi, ktoré umožňujú rekuperáciu brzdnej energie vo vozidle, čím sa zníži celková spotreba vozidla. Vozidlá sme softvérovo prispôsobili s ohľadom na stav tamojšej napájacej siete, ktorá sa vyznačuje špecifickými napäťovými pomermi," upresňuje projektový manažér Škody Electric Milan Norek.

Škoda dokončí odovzdávanie vozidiel približne na začiatku decembra tohto roka. "Ešte pred Vianocami by sa mohli škodováckymi trolejbusmi zviezť prví cestujúci," dodáva Milan Norek.

Okrem dodávky pre rumunské Galati tento rok plzenská spoločnosť získala tiež ďalšiu významnú exportnú zákazku na päťdesiat nových moderných trolejbusov pre hlavné mesto Lotyšska Rigu. Škoda Electric počas obdobia existencie trolejbusovej výroby dodala na tuzemský a zahraničný trh viac ako 14 tisíc trolejbusov. České trolejbusy jazdia v približne tridsiatich krajinách sveta - v Európe, Ázii a v severnej Amerike.

TS: skoda.cz