Busworld Kortrijk 2017: MAN Truck & Bus so svojimi značkami MAN a NEOPLAN
© BUSportál.sk.
Ďalší
MAN Truck & Bus predstavil svoje najmodernejšie mestské, linkové aj zájazdové autobusy, vrátane premiéry nového autokaru MAN Lion's Coach.
Piatok, 10. november 2017, olala
BUSWORLD 2017 na BUSportáleNový autokar MAN Lion 's Coach oslávil na veľtrhu svoju oficiálnu svetovú premiéru. Je to trinásťmetrová verzia na dvoch nápravách (13 091 mm), ktorá ponúka až o šesť miest pre cestujúcich viac ako dvanásťmetrová. Zájazdový autokar je vybavený šesťvalcovým dieselovým motorom D2676 LOH s výkonom 460 hp (338 kW) a automatizovanou 12-stupňovou prevodovkou MAN TipMatic s asistentom rozjazdu Easy-Start. Vďaka skeletu z vysoko pevnej ocele a patentovanej technológii "Rohr-in-Rohr" pre ochranné oblúky autokar vyhovuje norme R66.02 a pohlcuje o 50% viac nárazovej energie ako predtým. Autokar je vybavený LED hlavnými svetlometmi a zadnými svetlami, asistenčnými systémami, ako je asistent vybočenia z jazdného pruhu LGS, núdzového brzdenia EBA, svetelný a dažďový senzor, tempomat MAN EfficientCruise, MAN Attention Guard.

Ďalším vystaveným vozidlom bol autobus MAN Lion 's Intercity pre linkovú, mestskú a školskú dopravu. Intercity Xtra Lite je vybavený 63 sedadlami, výbornou manévrovateľnosťou, viacerými bezpečnostnými a asistenčnými systémami. Je vybavený šesťvalcovým dieselovým motorom s výkonom 290 hp (213 kW), výťahom pri druhých dverách pre imobilných cestujúcich.

MAN Lion 's City Hybrid je zástupcom značky v oblasti alternatívnych pohonov mestských autobusov. Vystavený hybridný autobus spotrebuje za rok o 30% menej paliva, t.z. produkuje o 26 ton CO2 menej ako dieselový pohon. Autobus, s dĺžkou 11 980 mm je vybavený širokými, dovnútra výkyvnými dverami s optickou aj akustickou signalizáciou zatvárania, funkciou kneelingu, miestom pre invalidný vozík, alebo detský kočík, elektronicky riadeným pneumatickým odpružením ECAS.

Autokar NEOPLAN Skyliner bol ďalším zástupcom tejto značky. Luxusný zájazdový poschodový autokar, na dolnej palube ktorého sú štyri Lounge stolíky a moderná kuchynka v tvare L a podtlaková toaleta. Autokar má kapacitu pre 76 sediacich cestujúcich, je vybavený dieselovým motorom s výkonom 500 hp (368 kW) s 12-stupňovou automatizovanou prevodovkou MAN TipMatic. Spomedzi bezpečnostných systémov je potrebné spomenúť LGS s vibračným varovaním pri opustení jazdného pruhu, asistent núdzového brzdenia EBA, tempomat s reguláciou odstupu ACC, MAN AttentionGuard, hlásič dymu v batožinovom priestore, či hasiace zariadenie v priestore motora.

A tiež nový NEOPLAN Tourliner s VIP konfiguráciou sedadiel 2 + 1, s 30 luxusnými sedadlami, s pohonom šesťvalcového dieselového motora s výkonom 420 hp (309 kW) a automatizovanou 12-stupňovou prevodovkou MAN TipMatic. O bezpečnosť cestujúcich sa starajú početné asistenčné systémy, rovnako disponuje systémom ochrany proti odcudzeniu, všetky sedadlá sú vybavené USB zásuvkami.

© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.
© BUSportál.sk.