Škoda Electric dodá do Pardubíc 15 trolejbusov
Škoda Electric dodá do Pardubíc pätnásť nových trolejbusov. Tamojší dopravný podnik získa dvanásťmetrové vozidlá typu 30 Tr za viac ako 150 mil. korún.
Piatok, 03. november 2017, olala
"Jedná sa o jednu z väčších dodávok v rámci Českej republiky v poslednej dobe. Súčasný kontrakt nadväzuje na predchádzajúce dodávky trolejbusov pre Pardubice, ktoré sme realizovali v minulých rokoch," uviedol obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr.

Škodovka dodá na východ Čiech nové trolejbusy počas druhého štvrťroku 2018. Nízkopodlažné vozidlá pre Pardubice budú, v súlade s modernými trendmi, vybavené klimatizáciou priestoru pre cestujúcich, aj vodičov. Vďaka novým prírastkom budú Pardubice schopné obnoviť časť vozového parku, ktorý má dnes viac ako päťdesiat vozidiel. Nákup bude spolufinancovaný z fondov Európskej únie.

Už v minulom roku dodala plzenská spoločnosť do Pardubíc tri nové vozidlá typu 30 Tr. Škoda tým nadviazala na predchádzajúce dodávky, od roku 2010 do východočeského mesta dodala 10 vozidiel typu 26 Tr a 4 veľkokapacitné vozidlá 28 Tr.

"Škoda Electric tento rok získala niekoľko ďalších nových zákaziek na trolejbusy. Nedávno firma uzavrela s dopravným podnikom Hradca Králové zmluvu na dodávku celkovo deviatich dvanásťmetrových vozidiel Škoda 30 Tr za zhruba 120 mil. korún. Do Brna Škodovka dodá desať moderných trolejbusov Škoda 26 Tr za necelých 130 mil. korún, pätnásť nových trolejbusov zakúpil Dopravný podnik miest Chomutova a Jirkova a ďalšiu zákazku získala Škodovka tiež v Ostrave, kam dodá dvanásť nových moderných nízkopodlažných trolejbusov za viac ako 160 mil. korún," dopĺňa Radek Kapr.

Plzenská spoločnosť je úspešná aj na poli elektromobility. Na konci septembra podpísala kontrakt na dodávku jedenástich nových elektrobusov do Českých Budějovíc. Od marca tohto roku jazdí v systéme hromadnej dopravy v severomoravskom Třinci desať vozidiel rovnakého typu, v tomto prípade elektrobusy prevádzkuje spoločnosť Arriva Morava. Jeden pilotný elektrobus dodala Škoda Electric tento rok tiež spoločnosti ARRIVA Nové Zámky.

TS: skoda.cz