Obyvatelia Spišskej Novej Vsi nad 70 rokov budú mať MHD zadarmo
Obyvatelia Spišskej Novej Vsi dostali od radnice dva predčasné vianočné darčeky. Jedným je zrušenie cestovného pre dôchodcov nad 70 rokov od nového roka a druhým päťdňové cestovanie mestskou hromadnou dopravou (MHD) zadarmo počas novembrových sviatkov pre všetkých.
Utorok, 31. október 2017, olala
(TASR) - "V mesiaci október sme si pripomenuli, že nesmieme nikdy zabúdať na našich starších spoluobčanov. Mesto našim dôchodcom a invalidným občanom vždy vychádza v ústrety. Pravidelne z mestského rozpočtu prispievame na ich činnosť a rôzne podujatia, ktoré organizujú," informoval Tomáš Repčiak z Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi. Vedenie mesta sa rozhodlo v tejto súvislosti poskytnúť tamojším seniorom nad 70 rokov od 1. januára 2018 cestovanie v MHD zadarmo.

"Svoj nárok na bezplatnú dopravu preukážu pri nastupovaní občianskym preukazom. Preto je potrebné, aby ho nosili pri cestovaní vždy pri sebe. V budúcnosti taktiež uvažujeme postupne znižovať vekovú hranicu pre takéto bezplatné cestovanie. Veríme, že tak ako cestovanie vlakom zadarmo, tak aj bezplatná MHD pre seniorov nad 70 rokov prispeje k zlepšeniu kvality ich života, umožní im aktívnejšie trávenie času a v neposlednej miere ušetrí aj peniaze," uviedla viceprimátorka mesta Lea Grečková.

Podpora hromadnej dopravy a snaha obmedziť počas novembrových sviatkov individuálnu automobilovú dopravu v Spišskej Novej Vsi súvisí podľa nej s druhým prekvapením, ktoré čaká na domácich aj návštevníkov mesta. Prvých päť novembrových dní nemusia za MHD platiť vôbec. "Keďže nemyslíme iba na starších obyvateľov, rozhodli sme sa vyjsť v ústrety počas týchto dní všetkým občanom i návštevníkom mesta - preto bude od zajtra až do nedele autobusová doprava pre všetkých zadarmo. Dúfame, že sa to prejaví aj na našich cestách," dodala viceprimátorka.