Solaris dodá do Rzeszowa 10 elektrických a 30 dieslových autobusov
Zástupcovia mesta Rzeszow a Solaris Bus & Coach S.A. podpísali zmluvu na dodávku 10 elektrických autobusov 12m a 30 kĺbových vozidiel s konvenčným pohonom.
Štvrtok, 02. november 2017, olala
Prvá zmluva dosahuje výšku 30,2 miliónov zł, druhá 54,4 milióna zł. Dodávky sú naplánované na rok 2018.

Pre dopravcu v Rzeszowe nebola pri výbere dodávateľa kľúčová len cena, ale aj inovatívnosť produktu a záruka najvyššej kvality. Elektrické Solarisy budú vybavené tzv. obráteným pantografom, ktorý bude umiestnený na nabíjačke a bude sa spúšťať k streche vozidla. Umožňuje nabiť vozidlo v priebehu niekoľkých minút, počas státia na zastávke autobusu alebo na konci linky. Okrem nabíjania cez pantograf bude autobus štandardne vybavený aj konektorom typu Plug-In, ktorý je určený pre dlhšie nabíjanie batérií. Elektrické autobusy Solaris Urbino 12 budú vybavené batériami Solaris High Power s kapacitou 87,6 kWh. Okrem toho budú vybavené aj klimatizáciou, LED osvetlením, rampou pre osoby so zdravotným postihnutím a funkciou príkľaku. Solarisy pre Rzeszow budú mať hlasový informačný systém a cestujúci budú mať prístup k internetu cez WiFi.

Okrem elektrických autobusov dodá Solaris pre Rzeszow 30 ekologických kĺbových autobusov s konvenčným pohonom. Nové Solarisy Urbino 18 budú vybavené úsporným motorom DAF, ktorý spĺňa prísne normy Euro 6. Vozidlá Solaris sú už v meste známe. Prvé z nich sa tu objavili v roku 2000. Dnes ich už v uliciach mesta jazdí 47, z toho 9 autobusov s pohonom CNG.

TS: Solaris Bus & Coach S.A.