Na prímestských linkách v TSK začalo jazdiť 15 autobusov novej generácie
Po cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) jazdí od piatka na linkách prímestskej autobusovej dopravy 15 autobusov novej generácie.
Pondelok, 30. október 2017, olala
TASR - Osem z nich je nízkopodlažných, umožňujúcich pohodlnejšie nastupovanie starším cestujúcim, prípadne matkám s kočíkmi.

Podľa generálneho riaditeľa Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Trenčín Juraja Popluhára nové autobusy nahrádzajú staršie typy, ktoré sú už technicky, ale aj morálne zastarané. Svojou konštrukciou poskytujú vyššiu bezpečnosť, bezpečnostné pásy sú na každom sedadle pre cestujúcich, pasívnu bezpečnosť zabezpečujú cúvacie senzory. Vyšší komfort pre cestujúcich zabezpečuje aj moderné vykurovanie a klimatizácia. Okrem ekologických a bezpečnostných opatrení, sú nové autobusy vybavené wifi pripojením.

Autobusy sú nasadené na najvyťaženejšie linky v okresoch Trenčín, Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Myjava. Obstarala ich SAD Trenčín, priemerný vek autobusov prímestskej autobusovej dopravy klesol vďaka novým autobusom na 7,67 roka.

Autobusy SAD Trenčín ročne prepravia 22 miliónov cestujúcich a najazdia viac ako 17,8 milióna kilometrov. V prímestskej doprave v roku 2016 SAD Trenčín prepravila 15,21 milióna cestujúcich a autobusy najazdili viac ako 15 miliónov kilometrov.