Nová objednávka od De Lijn pre VDL Bus & Coach
Zľava doprava: Roger Kesteloot, Marc Descheemaecker, Samuel Schalckens, Willem van der Leegte, Henk Coppens, Peter Wouters, Filip Malefason, Jan Mooren, Mike Lenihan.
Belgický dopravca De Lijn objednal 66 autobusov VDL Citea SLE hybrid a SLE 55 VDL Citea SLE v dieselovej verzii.
Piatok, 27. október 2017, olala
Autobusy vyrobí závode VDL Bus v Roeselare. VDL Bus & Coach je jediný výrobca autobusov, ktorý vykonáva svoju výrobu výlučne v západnej Európe. "Táto objednávka je veľmi dôležitá aj pre zamestnanosť v Belgicku," hovorí Peter Wouters, výkonný riaditeľ spoločnosti VDL Bus Roeselare. Všetky vozidlá budú dodané v roku 2018 a začiatkom roka 2019 a budú jazdiť na rôznych linkách vo Flámsku.

VDL Citea SLE-120 hybrid
Citea SLE-120 má dĺžku 12 metrov a je vybavená sériovým hybridným systémom s funkciou STOP & GO. Vozidlá pre flámskeho dopravcu De Lijn sú navrhnuté tak, aby sa zo semaforov a autobusových zastávok dostali do pohybu pomocou elektrického motora bez štartovania dieselového motora.
Koncepcia Citea SLE Hybrid je modulárne prispôsobiteľná, umožňuje aj dlhšie jazdy čisto elektricky. Použitím obráteného pantografu a väčších batérií sa elektrická nezávislosť ešte viac zvyšuje.

VDL Citea SLE-120
Citea SLE-120 je takisto 12 metrov dlhá, je vybavená motorom Euro 6 Cummins ISB6.7E6C. Vďaka svojej inovatívnej ľahkej konštrukcii a efektívnemu pohonu, ktorá je zameraná na špecifický typ nasadenia dopravcu, má Citea nízku čistú hmotnosť, ktorá zabezpečuje vynikajúcu spotrebu paliva a minimálne emisie škodlivých výfukových plynov. V kombinácii s dlhou životnosťou to vedie k maximálnemu "zisku z vlastníctva". Nízka podlahová konštrukcia pri dverách umožňuje výnimočne ľahký vstup do autobusu a ponúka optimálny prístup pre cestujúcich s detskými kočíkmi alebo invalidnými vozíkmi. Konštrukcia konzolových (voľne visiacich) sedadiel zaisťuje dostatok priestoru pre nohy a optimálny komfort sedenia.