Ďalšia objednávka na 5 VDL Citea Electric pre Stadtwerke Münster
Stadtwerke Münster objednal ďalších päť autobusov Citea SLF-120 Electric.
Streda, 25. október 2017, olala
Po testovaní prvých piatich elektrických vozidiel, v rámci dotovaného projektu SEB (Systém rýchleho nabíjania elektrických autobusov v miestnej verejnej doprave) a ZeEUS (systém mestskej autobusovej dopravy s nulovými emisiami), ktoré trvalo takmer dva roky, zákazník Stadtwerke Münster a VDL dokázali zhromaždiť cenné praktické informácie a skúsenosti s používaním systémov elektrických autobusov v mestskom prostredí. Elektrické vozidlá VDL Bus & Coach dodnes najazdili viac ako 4,5 milióna reálnych kilometrov na cestách.

Elektrická mobilita sa stáva kľúčovým vývojom verejnej dopravy. Elektrická autobusová doprava vo väčších mestských štvrtiach prispieva k čistejšiemu prostrediu, nižšej spotrebe energie a tichším a zdravším životným podmienkam.

Elektrické vozidlá VDL Citea SLF-120 pre Münster majú konfiguráciu dverí 2-2-0 a ponúkajú celkovú kapacitu pre 80 cestujúcich. Nízka podlahová konštrukcia pri vstupných a výstupných dverách umožňuje ideálny prístup do a z autobusu pre cestujúcich na invalidných vozíkoch a s kočíkmi.

Päť nových autobusov VDL Citea Electric je vybavených pantografovým systémom. Na rozdiel od prvých piatich vozidiel je zberač umiestnený na prednej náprave. Táto zmena polohy pantografu je odpoveďou VDL Bus & Coach na odporúčania noriem VDV a ISO. V súlade s požiadavkami v Münsteri budú vozidlá vybavené batériovým modulom s výkonom 180 kWh, zvýši sa prevádzkový rozsah a bude zabezpečená sa vyššia flexibilita. Nové vozidlá budú vybavené centrálnym motorom Siemens, ktorý znižuje náklady na údržbu vozidla.

Vývoj elektrickej mobility postupuje rýchlo. Prechod na verejnú hromadnú dopravu s nulovými emisiami zahŕňa nielen autobusy, ale aj všetky súvisiace systémy na kľúč. VDL Bus & Coach dodáva pri prechode celý balík produktov. Autobusy s nulovými emisiami už jazdia vo viacerých mestách denne, čo dokazuje, že malé skúšobné projekty VDL sú už v súčasnosti vecou minulosti.

VDL Bus & Coach