BYD otvoril najväčší závod na výrobu elektrických autobusov v Severnej Amerike
Čínsky BYD otvoril minulý týždeň v Severnej Amerike (Lancaster, južná Kalifornia) najväčší závod na výrobu batériovo-elektrických autobusov.
Utorok, 10. október 2017, olala
BYD ("Build Your Dreams"), je zároveň najväčším svetovým výrobcom nabíjateľných batérií. Jeho elektrický autobus, nabíjaný solárnymi panelmi, vybavený LED osvetlením a energeticky úspornými technológiami, je schopný na jedno nabitie prejsť viac ako 248 kilometrov, je to trasa, ktorá patrí medzi najdlhšie na svete.

Nárast odbytu autobusov a autokarov BYD odráža rýchly prechod k elektrickej doprave, nový závod by mal ročne vyrobiť až 1 500 batériových elektrických autobusov. Súčasný nový výrobný závod zamestná až 1200 zamestnancov na plný úväzok na špičkovej výrobnej linke.

BYD je v súčasnosti najväčším dodávateľom elektrických autobusov v Severnej Amerike. Za posledné obdobie odovzdal v USA a Kanade 137 elektrických autobusov, vrátane viac ako 75 autobusov v roku 2017. V súčasnosti pracuje na výrobe ďalších 300 autobusov na základe aktuálnych zákazníckych objednávok, s výhľadom na viac ako 300 ďalších objednávok elektrických autobusov.

Výrobky spoločnosti BYD sú zárukou pre čistý ekosystém. Fotovoltaické panely BYD zachytávajú energiu zo slnka, ukladajú ju a následne, bez dotyku s fosílnymi palivami, využívajú na pohon elektrických vozidiel.

TS: BYD