Dvojkĺbové elektrické autobusy s technológiou IMC® pre Rakúsko
Dopravca Linz AG Linien nedávno predstavil svoj prvý 24-metrový elektrický autobus, ktorý je jedným z 20 dvojkĺbových e-busov s technológiou In Motion Charging (IMC®) od Kiepe Electric.
Utorok, 10. október 2017, olala
Autobusy nahradia existujúcu flotilu trolejbusov v Linzi a prinesú takmer 30% nárast kapacity na 180 cestujúcich na vozidlo. Nahradenie celej flotily má byť dokončené do konca roka 2019.

S nabíjaním In Motion Charging (IMC) sa batérie vozidiel nabíjajú vtedy, keď vozidlo prechádza pod nadzemnými vedeniami. Eric Haider, predseda predstavenstva Linz AG: "Tieto inovatívne vozidlá majú tri špeciálne vlastnosti," povedal. "Sú to prvé dvojkĺbové autobusy - a teda aj najdlhšie autobusy v Rakúsku. Sú 100% elektrické a so svojim moderným interiérom a komfortnými prvkami, ako je napríklad plná klimatizácia, sú mimoriadne príjemné pre cestujúcich. "

Linz AG sa rozhodol pre stredný výkon batérií, ktorý je inštalovaný v spojení s nákladovo efektívnym riešením IMC. Ak sa budú požiadavky v budúcnosti meniť, modulárny nabíjací systém od Kiepe bude možné dodatočne vybaviť batériami s vysokým výkonom. Navyše, s novým systémom Anti Icing (AIS) je tryska na hlave zberača nadzemného vedenia vo večerných hodinách postrekovaná nemrznúcou zmesou, čím sa znižuje riziko tvorby ľadu počas chladných zimných noci. Autobusy, ktoré vyrobil belgický Van Hool sú poháňané dvomi centrálne umiestnenými nízkoúdržbovými asynchrónnymi motormi, ktoré vyvinula a vyrába TSA (Traktionssysteme Austria GmbH) v spolupráci s firmou Kiepe Electric v Rakúsku.

S dohodou o údržbe, ktorá bola tiež uzavretá, osvedčená technológia Kiepe zabezpečí vysokú dostupnosť týchto vozidiel. Vďaka miestnemu zastúpeniu firmy, môže firma Kiepe Electric Ges. m.b.H. vo Viedni v prípade potreby riešenia potenciálnych problémov, operatívne zabezpečiť prakticky normálnu prevádzku vozidiel počas celých 24 hodín. Kiepe je prvým dodávateľom pre Linz AG Linien od roku 1983. 24-metrová koncepcia vozidla IMC ukazuje cestu vpred mnohým ďalším prevádzkovateľom hromadnej dopravy po celom svete, predovšetkým tým, ktorí uvažujú o zavedení flotily elektrických autobusov. Koncept spája vysokú kapacitu cestujúcich s prakticky neobmedzeným dojazdom a umožňuje nepretržitú prevádzku.
V októbri 2017 môžu dopravcovia vidieť model Linz v stánku Van Hool na veľtrhu Busworld v Kortrijku.

TS: knorr-bremse.de