Septembrové zmluvy Solarisu na poľskom trhu
Solaris Bus & Coach S.A. podpísal v septembri, iba na poľskom trhu, zmluvy na dodávku 107 autobusov. Takmer 20% spomedzi všetkých objednávok tvoria vozidlá s alternatívnym pohonom.
Pondelok, 09. október 2017, olala
Na základe podpísaných zmlúv autobusy Solaris zavítajú do miest: Stargard, Poznaň, Stalowa Wola, Lublin, Mielec a Czechowice-Dziedzice.

Minulý mesiac podpísali zástupcovia firmy Solaris Bus & Coach S.A. zmluvu na dodávku desiatich elektrických autobusov typu 8,9 LE do mesta Stalowa Wola. Objednávka zahŕňa aj infraštruktúru potrebnú na ich nabíjanie. Podľa zmluvy budú vozidlá odovzdané jar roku 2018. Každé z nich bude vybavené centrálnym trakčným motorom s výkonom 160 kW. Batérie typu High Energy s kapacitou 160 kWh bude možné nabíjať cez konektor Plug-in, aj pantograf s výkonom 200 kW.

Czechowice-Dziedzice sa rozhodli modernizovať svoju flotilu tromi hybridnými autobusmi Solaris Urbino 12 Hybrid. Zmluva o dodávke autobusov pre PKM bola podpísaná v piatok 22. septembra. Vozidlá budú hotové na prelome februára a marca budúceho roka.

Začiatkom septembra Solaris Bus & Coach S.A. odpísal aj zmluvu na dodávku 37 autobusov novej generácie pre MPK Poznaň. Je to už ďalšia objednávka Poznane na nové ekologické autobusy, spĺňajúce emisné normy Euro 6. Tentoraz do ulíc Poznane vyjde 19 vozidiel s dĺžkou 12 metrov a 18 kĺbových autobusov. Tento mesiac firma zároveň vyhrala verejnú súťaž na dodávku 12 nových Urbino 10,5 pre Gniezno.

Kĺbový Urbino 18 nová generácie bude debutovať v uliciach Lublinu. Mesto, v ktorom už jazdia trolejbusy Trollino, objednalo 15 populárnych kĺbových autobusov. Podľa zmluvy, podpísanej koncom septembra, vozidlá budú odovzdané vo februári 2018. Nové autobusy budú nízkopodlažné, klimatizované, spĺňať normy Euro 6, budú vybavené monitoringom a hlasovým hlásičom zastávok, budú to tiež USB porty a elektronické brány na počítanie cestujúcich.

Ako súčasť programu výmeny autobusového parku sa pre nákup nových Solarisov rozhodol tiež Stargard. Podpísaná zmluva sa týka dodávky 16 nových autobusov. Prvé nové Urbino 12 prídu do mesta v apríli budúceho roka, zvyšok do januára 2019.

Autobusy Solaris poputujú aj do ulíc mesta Mielec. Objednávka zahŕňa dodávku 10 autobusov triedy MIDI - 10,5 metrových Solarisov Urbino novej generácie a 4 CNG Urbino 12. Každý zo 14 autobusov spĺňa emisné normy Euro 6.

Končiaci sa rok bude z hľadiska vyrobených autobusov rekordný. Predpokladá sa, že do konca decembra opustí závod Solaris viac ako 1400 vozidiel. Zmluvy, podpísané minulý mesiac, potvrdzujú intenzívne tempo práce a naznačujú zvýšenie odbytu v nasledujúcom roku.

Solaris Bus & Coach S.A.