Prichádza Caetano LEVANTE III
Model nového portugalského autokaru Caetano je výsledkom projektu, ktorý odštartoval v roku 2015 po konzultáciách so všetkými zainteresovanými stranami, vrátane cestujúcich, dopravcov a dodávateľov, o ich víziách.
Piatok, 06. október 2017, olala
Výsledkom je nový dizajn spolu s vylepšeniami, ktoré uľahčujú jazdu, riadenie a sú príjemnejšie pre cestujúcich. Významným prevádzkovateľom tohto nového modelu je britský dopravca National Express.

S 14,9 m je o 0,6 metra dlhší ako súčasný trojnápravový model Levante II, ktorý aj naďalej zostáva vo výrobe a jeho dodávky budú pokračovať až do začiatku plnej sériovej výroby nového modelu začiatkom budúceho roka.

Vďaka predĺženiu možno pridať ďalšie tri sedadlá, ich počet sa tak zvýši na 59, ale vďaka vylepšenej konštrukcii je vyššia hmotnosť len zanedbateľná.

Cestujúci môžu využívať dva USB porty na každom sedadle, či ukladanie príručnej batožín pod sedadlami.

Jedným z najzaujímavejších vývojových krokov pre komfort cestujúcich je úplné skrytie podlahového kúrenia pomocou vodivého filmu. Nielenže rieši sťažnosti na niektoré chladné miesta, najmä pri veľkých vstupných dverách, ale aj mimo obvodového vykurovania. Odstránenie vodovodných potrubí nielenže rieši potenciálne netesnosti, ale absencia ohrievačov pridáva cenný priestor na nohy pri okne.

Podlahové kúrenie je rozdelené na štyri zóny, predná/zadná, ľavá/pravá, aby sa vyrovnali rozdiely teploty v blízkosti motora a chladiča vpredu. Vodiči majú k dispozícii novú palubnú dosku s lepším umiestnením spínačov, uzamykateľnú skrinku vľavo od sedadla a UVB povlak na čelnom skle, ktorý optimalizuje slnečné lúče.

Nový Levante je k dispozícii na podvozkoch Volvo B11R alebo Scania.

TS: caetanobus.pt