Bude Ankai ďalší čínsky autokar na európskom trhu?
Čínsky výrobca autokarov Ankai plánuje využiť britský a írsky trh ako priestor pre vstup na celoeurópsky trh. Ankai príde na začiatku budúceho roka do Veľkej Británie s autokarom A9 s dĺžkou 12 m.
Štvrtok, 05. október 2017, olala
Hovorí tiež o tom, že sa neskôr začnú pridávať midi autokary a niektoré autobusy double-decker. Ankai A9, 12m je poháňaný motorom Cummins a na britský trh príde začiatkom roka 2018.

Na Busworlde v Kortrijku sa v októbri objaví A9 s ľavostranným riadením. Ankai, ktorý zamestnáva konzultantov, ktorí mu majú pomôcť pokoriť trh Veľkej Británie a Írska dúfa, že jeho vzhľad bude znamenať otvorenie knihy objednávok pre vozidlá A9 s pravostranným riadením.

Autokar na Busworlde by mal byť považovaný za vývojový model. Ankai chce, aby ho dopravcovia najprv videli a až potom sa o ňom rozprávali. Ankai sa zaviazal k etablovaniu svojej prítomnosti v Európe a chce sa poučiť od potenciálnych kupujúcich. Ankai vynaložil maximálne úsilie, aby A9 získal európsky vzhľad. Európske očakávania Ankai, ktorý ročne vyrobí 30 000 vozidiel, sú veľké. Zároveň sľubuje jeden produktov s najlepšou cenou na trhu. Okrem toho, už začal pôsobiť v regióne mesta Sheffield.

Ankai popisuje A9 ako všestranný model, ktorý je vhodný pre rôzne využitie. Je to nový produkt, s 8,2-litrovým motorom Cummins ISL s výkonom 400 hp, s prevodovkou ZF EcoLife. Cummins je pre Ankai favorizovaným dodávateľom motorov pre európske vozidlá, všetky motory, ktoré používa, budú vyrobené v meste Darlington.

A9 bude na veľtrhu Busworld sprevádzať autobus double-decker s hliníkovou karosériou.

A9 bude ako celoeurópsky autokar certifikovaný prostredníctvom procesu ES - typového schválenia celého vozidla. Ostatné modely dostanú individuálne schválenia.

busworld.org