Desať elektrických autobusov Solaris pre mesto Stalowa Wola
Desať elektrických Urbino 8,9 LE posilní flotilu mesta Stalowa Wola, ktoré sa nákupom elektrických Solarisov pripojí k priekopníkom elektromobily v Poľsku.
Utorok, 03. október 2017, olala
Podľa aprílovej verejnej súťaže mesto nakúpi celkom 19 mestských autobusov, z ktorých 10 je batériových, zvyšných 9 s konvenčným pohonom.

Stalowa Wola sa rozhodla zaviesť elektrické autobusy z ekologických a ekonomických dôvodov. Elektrické autobusy sa vyznačujú výrazne nižšími prevádzkovými nákladmi. Objednávka na batériové autobusy zahŕňa aj infraštruktúru, potrebnú na ich nabíjanie. Autobusy budú do mesta dodané na jar 2018. Tri pantografové nabíjacie stanice, z ktorých bude možné nabíjať batérie autobusov v priebehu dňa a päť nabíjacích staníc pre nočné nabíjanie v depe dodá firma Ekoenergetyka-Polska.

Každé z objednaných vozidiel bude vybavené centrálnym trakčným motorom s výkonom 160 kW. Elektrické Urbino 8,9 LE budú poháňané 4 batériami s celkovou kapacitou 160 kWh. Nabíjať ich bude možné cez konektor Plug-in, aj cez 200 kW pantograf. Autobusy budú vybavené špeciálnou výbavou pre cestujúcich, ako sú USB porty, WiFi a monitorovací systém na zvýšenie bezpečnosti vozidiel. Stalowa Wola objednala aj systém na počítanie cestujúcich pri každých dverách. Bude tak mať dostupnú štatistiku a môcť efektívnejšie riadiť vozový park.

Solaris Bus & Coach S.A.