BUSportal - Integrovaná doprava v Bratislavskom kraji súčasťou Európskeho týždňa mobility
Integrovaná doprava v Bratislavskom kraji súčasťou Európskeho týždňa mobility
Bratislavská integrovaná doprava, ako koordinátor Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, podporuje Európsky týždeň mobility.
Nedeľa, 17. september 2017, olala
Od 16. do 22. septembra budú môcť všetci obyvatelia, ktorí sú držiteľmi platných vodičských preukazov vydaných v EÚ, cestovať zadarmo prímestskými autobusmi Slovak Lines v celom Bratislavskom kraji ako aj mestskou dopravou v Bratislave.

„Integrovaná doprava je budúcnosťou verejnej dopravy, pretože je plnohodnotnou alternatívou voči problémovej dlhodobo neudržateľnej individuálnej automobilovej doprave. Bratislavská integrovaná doprava podporuje alternatívne riešenia dopravy, ktoré šetria životné prostredie a uľahčujú život vo veľkomeste, čím samotná integrovaná doprava je a úspešne rastie aj naďalej. Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility preto slávnostne spustíme aj mestskú hromadnú dopravu v Malackách, ktorá sa stane súčasťou IDS BK,“ povedala Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy, koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

"Témou Európskeho týždňa mobility 2017 je čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita. Práve to sú atribúty, na ktorých nám záleží, čo dokazujeme dlhodobo aj v praxi. Elektronizujeme naše služby, staráme sa o pohodlie cestujúcich obmenou vozového parku a prichádzame so službami, ktoré zahŕňajú aj spoluprácu s ďalšími partnermi," zdôrazňuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

„Už v najbližších dňoch budú mať obyvatelia kraja možnosť vyskúšať si, aké to je, mať dopravu zadarmo. Verím, že aj tí, ktorí doteraz denne využívali na svoje cesty automobil, vyskúšajú naše kvalitné prímestské autobusy a prostriedky mestskej hromadnej dopravy,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom Bratislava ponúka všetkým obyvateľom, ktorí sú držiteľmi platných vodičských preukazov vydaných v štátoch Európskej Únie, cestovanie zadarmo prímestskými autobusmi Slovak Lines v celom Bratislavskom kraji ako aj MHD v Bratislave počas celého Európskeho týždňa mobility. Cestujúci sa budú v prípade kontroly preukazovať svojím vodičským preukazom. Bezplatná preprava v rámci MHD v Bratislave bude platná len na denných linkách v rámci mesta Bratislava.

TS: Bratislavská integrovaná doprava, a. s.