Solaris na výstave TRAKO 2017
Na septembrovom medzinárodnom veľtrhu TRAKO Solaris vystaví dve vozidlá. Električku Tramino pre Lipsko a v Európe prvý trolejbus Solaris Trollino 18,75 s vodíkovými palivovými článkami.
Piatok, 08. september 2017, olala
Obidve vozidlá sú príkladom ponuky a skúseností poľského výrobcu v oblasti elektromobily. Stánok Solarisu, spoločný so Solaris Tram, sa bude nachádzať v hale A (č. 43).

V dňoch 26. - 29. septembra, počas 12. MTK TRAKO MTK v Gdansku Solaris preukáže svoje skúsenosti v oblasti elektromobility, mestskej koľajovej dopravy, aj autobusovej a trolejbusovej dopravy. Električka Tramino pre Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) a vodíkový trolejbus Trollino pre dopravcu lotyšského hlavného meste Rigas Satiksme budú očakať návštevníkov na vonkajšej expozícii.

Rámcová zmluva medzi Solarisom a LVB na dodávku 41 električiek bola podpísaná v roku 2015. Prvé Tramino prišlo do Lipska v decembri roku 2016 a už po 7 mesiacoch bolo homologizované a spustené do prevádzky s cestujúcimi. Električky s celkovou dĺžkou 37,63 a šírkou 2,3 metra tvoria štyri moduly. Vybavené sú štyrmi klasickými podvozkami a jedným otočným od firmy Jacobs. Šírka električkovej trate je 1 458 mm, typická pre lipskú infraštruktúru. Solaris Tramino Leipzig vznikol v spolupráci firiem Solaris Bus & Coach a Solaris Tram. Je to už tretí nemecký kontrakt, ktorý Solaris zrealizoval. Tramina už boli predtým odovzdané do Jeny (5 kusov) a Braunschweigu (18 kusov). Toto druhé mesto nedávno objednalo ďalších sedem vozidiel.

Rigas Satiksme, lotyšský dopravca, objednal v minulom roku 10 trolejbusov Trollino 18,75, vybavených vodíkovými palivovými článkami, zvyšujúcich dojazd. Je to absolútna novinka nielen v lotyšskej verejnej doprave, ale aj na európskej úrovni. Každé Trollino je vybavené palivovými článkami a batériami, vďaka čomu môžu trolejbusy jazdiť až 100 kilometrov bez pripojenia k nadzemnému trolejovému vedeniu.

Toto riešenie bude použité na trasách bez sietí. Trakčný pohon pre trolejbusy dodala spoločnosť Medcom. Kĺbový Trollino bude schopný zvládnuť aj najrušnejšiu linku v Rige, a navyše s nízkymi emisiami.

Stánok Solarisu č. 43, spoločne so Solaris Tram, sa nachádza v hale A. Vystavená električka a trolejbus budú čakať na návštevníkov vo vonkajšej expozícii.

Solaris Bus & Coach S.A.