Scania s rekordnou objednávkou na hybridné autobusy do Nórska
Scania dodá pre verejnú dopravu v Kristiansand, juhozápadne od Oslo, 140 autobusov. Objednávka zahŕňa aj službu Fleet Care, s ktorou Scania nesie plnú zodpovednosť za opravy a údržbu vozového parku.
Pondelok, 04. september 2017, olala
Všetky autobusy môžu jazdiť na bionaftu, 70 z nich má hybridnú technológiu, čím sa jedná o doteraz najväčšiu jednotnú dodávku hybridných vozidiel Scania.

Objednávka sa týka autobusov Scania Citywide LE Suburban Hybrid, Scania Citywide LE Suburban a Scania Higer A30, v rôznych špecifikáciách. Autobusy začnú svoju prevádzku v júli 2018 dopravnou spoločnosťou Boreal Buss, v mene dopravcu Agder Kollektivtrafikk. Boreal Buss prevádzkuje v Nórsku už 170 autobusov Scania.

Zmluva zahŕňa tiež sedemročný kontrakt na program Scanie pre opravy a údržbu Fleet Care. Fleet Care pomáha zlepšiť celkové využitie flotily, poskytuje lepšiu kontrolu nákladov a môže mať tiež pozitívny vplyv na peňažný tok. Inžinieri a technici Scania neustále diagnostikujú a plánujú preventívne opatrenia, čím minimalizujú prerušenie prevádzky vozidiel.

TS: scania.com