Vychádza číslo 3/2017 časopisu Československý Dopravák
Dočítať sa v ňom môžete napríklad o nových električkách pre Viedeň, plynových autobusoch v Kroměříži, elektrobusoch MAN, vodíkových trolejbusoch pre Rigu, či o rekonštrukcii pražských električiek typu T3R.P (V) na nízkopodlažné vozidlá s typovým označením T3R.PLF.
Piatok, 01. september 2017, olala
V sekcii "Technika" sa môžu čitatelia oboznámiť s tohtoročnými letnými novinkami autobusov - s novým MAN Lion's Coach a Mercedes-Benz Tourismo. Električky sú zastúpené článkom, ktorý predstavuje Moderus Gamma od poľského Modertransu. Obsiahly príspevok je venovaný električkám v izraelskom Jeruzaleme, historická časť sa venuje pripomienke 70 rokov od električkového nešťastia v Ústí nad Labem.

Pomerne smutný nádych má publikácia článku o začiatkoch renesancie električkovej dopravy v Liberci. O jeho uverejnenie formou spracovania osobných spomienok bol šéfredaktor časopisu požiadaný Ing. Vladimírom Palečkom v máji tohto roku. Z prípravy vzišiel rozsiahly článok, ktorý mapuje neľahkú ​​situáciu libereckej električkovej prevádzky v rokoch 1961-67. Bohužiaľ, autor článku Ing. Paleček sa už publikovania príspevku nedožil. Čitatelia sa tak už nebudú môcť zoznámiť s niektorými z pripravovaných príspevkov, pre ktoré boli spomienky Ing. Palečka kľúčové. Dokončenia by sa mal výhľadovo dočkať aspoň článok o nerealizovaných projektoch trolejbusov v Liberci.

Celý obsah časopisu nájdete TU.

Československý dopravák