Dodávka dvoch autobusov VDL Citea LLE-99 Electric pre Arrivu
Začiatkom júla odovzdal VDL Bus & Coach dva autobusy Citea LLE-99 Electric pre Arriva Holandsko.
Piatok, 11. august 2017, olala
Táto dodávka je určená pre mestskú dopravu v Gorinchem, historickú pevnosť na západe Holandska. Nové 9,9 metrové autobusy VDL Citea Electric budú jazdiť na linkách 1, 2, 3 a 4 a čiastočne premávať aj cez staré mesto. Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť autobusov prispievajú k nízkej spotrebe energie a dokonale spĺňajú požiadavky na dopravu s nulovými emisiami. Batérie s kapacitou 180 kWh poskytujú pre dojazd 125-150 km a dostatočnú flexibilitu v rámci zvolenej prevádzky. Autobusy premávajú v hodinách rannej a večernej špičky, nabíjané sú pomalým nabíjaním vo večerných hodinách a mimo času prevádzky v depe. Nákup dvoch autobusov VDL Citea LLE-99 Electric je pokračovaním predchádzajúcej objednávky na dvanásť autobusov pre Venlo. Je zároveň dôkazom dôvery Arrivy do koncepcie kompaktného elektrického autobusu, ktorý môže flexibilne zabezpečiť verejnú dopravu s nulovými emisiami.

VDL Citea LLE-99 Electric
VDL Citea LLE-99 Electric s dĺžkou 9,9 metra je špeciálne vyvinutá pre menej vyťažené mestské a prímestské autobusové linky, aby aj tieto oblasti mohli využívať verejnú dopravu s nulovými emisiami.
Elektrické autobusy majú zvyčajne oveľa vyššiu hmotnosť ako bežné dieselové autobusy. Vyššia hmotnosť znamená menej cestujúcich a vyššiu spotrebu. Avšak VDL Citea LLE je známa ako ľahký šampión a výrobcovi VDL Bus & Coach sa podarilo aj pre elektrický variant udržať veľmi nízku hmotnosť a zároveň dosiahnuť zníženie o viac ako 1 000 kg, v porovnaní s bežným 12-metrovým dieselovým autobusom. Kombinácia pocitu veľkej priestrannosti, vysokého komfortu, tichého chodu, mimoriadne nízkej pohotovostnej hmotnosti, optimálnej energetickej účinnosti a veľmi nízkej absolútnej spotreby je pre elektrický autobus jedinečná.

VDL Bus & Coach