Ocenenia Busworld Awards pre rekordný počet zúčastnených vozidiel
Na blížiacom sa Busworld Europe v Kortrijku sa bude opäť súťažiť o prestížne ocenenia Busworld Awards. Tento rok sa o ne uchádza rekordný počet - až dvadsaťjeden vozidiel.
Piatok, 11. august 2017, olala
Všetkých dvadsaťjeden vozidiel sa podrobí testovania v priestoroch Kortrijk Xpo a na okolitých verejných cestách Kortrijku, a to v sobotu 14. októbra 2017.

V kategórii 'COACH' sa zúčastňuje deväť výrobcov s dvanástimi vozidlami:
Anadolu Isuzu s Turquoise, Daimler Buses s Mercedes-Benz Tourismo, Integralia s IN-vip a One, MAN Truck & Bus s Lion's Coach, Otokar s novým nezverejneným vozidlom, Temsa s LD13 a Maraton 12, Van Hool s EX16, VDL Bus & Coach s Futurou a Yutong s T12 a ICe 12 (elektrický autobus).

V kategórii "BUS" sa zúčastňuje osem výrobcov s deviatimi vozidlami:
Alstom s Aptis, Anadolu Isuzu s Citiport a Visigo, BMC s Neocity, Daimler Buses s Mercedes-Benz Citaro, Ebusco s High Voltage 2.1, Iveco Bus s Crealis, VDL Bus & Coach s Citea Electric a Yutong s E12.

Porota, ktorá sa skladá z deviatich špecializovaných skupín je v plnej príprave. Jej rôzne skupiny sa nazývajú: Driving Test Coach, Driving Test Bus, Komfort vodiča, Pohodlie cestujúcich, Sprievodca komfortom (len pre autobusy), Ekológia a Údržba, Emisie, Bezpečnosť a Dizajn. Každá skupina pozostáva z jedného prezidenta a jedného alebo viacerých členov, a to v závislosti od potreby špecifickej špecializácie. Na analýze všetkých vozidiel bude pracovať celkom tridsať členov poroty, bude potrebné poskytnúť svoje hodnotenie 180 rôznych aspektov a funkcií vozidiel.

Busworld Awards tvoria celkovo dve hlavné ceny pre vozidlá: Grand Award Coach a Grand Award Bus. Okrem týchto veľkých ocenení môžu vozidlá získať aj štítok, resp. Label, a to vtedy, ak vynikajú v jednej z nasledujúcich oblastí: Ekológia, Bezpečnosť, Komfort alebo Dizajn.

Víťazi roku 2017 budú vyhlásení počas novej akcie Awards Night vo štvrtok večer 19. októbra 2017 v Kortrijk Xpo.

TS: busworld
NOMINÁCIE NA CENY Busworld Awards 2017

Busworld Kortrijk 2015 - ECW: