Do Chomutova a Jirkova zamieri 15 trolejbusov zo Škody Electric
Kĺbový trolejbus Škoda 27 Tr. Foto: Škoda.
Pätnásť nových trolejbusov vyrobí v najbližších mesiacoch pre Dopravný podnik miest Chomutova a Jirkova spoločnosť Škoda Electric. Prvé nové vozidlá sa v Jirkově a Chomutove objavia začiatkom budúceho roka.
Štvrtok, 10. august 2017, olala
"Severočeský dopravca tak vďaka dodávke za približne 170 miliónov korún v podstate úplne obnoví vozový park trolejbusov," uviedol člen predstavenstva Škody Electric Karel Majer. Do Chomutova a Jirkova Škodovka dodá desať osemnásťmetrových kĺbových trolejbusov typu Škoda 27 Tr a päť dvanásťmetrových trolejbusov typu Škoda 26 Tr.

Nové vozidlá zo Škodovky v systéme MHD nahradia zastarané vozidlá, z ktorých desať má za sebou viac ako dvadsať rokov prevádzky, dopravnému podniku sa tak výrazne znížia veľké náklady na údržbu, navyše nové budú významne úspornejšie v prevádzke. "Zásadne vzrastie aj komfort pre cestujúcich a vodiča. Nízkopodlažné vozidlá s moderným asynchrónnym pohonom napríklad ponúknu plošinu pre vozíčkarov, alebo nový zvukový orientačný a informačný systém," hovorí obchodný manažér Škody Electric Radek Kapr. Trolejbusy jazdia v systéme miest Chomutov a Jirkov na šiestich linkách a najazdia približne 700 tisíc kilometrov ročne.

Škodovácke trolejbusy jazdia aj v ďalších dvanástich mestách Českej republiky, napríklad Hradci Králové, Tepliciach, Plzni alebo v Ostrave. Celkom na tuzemský a zahraničný trh dodala Škodovka za dobu existencie trolejbusovej výroby viac ako 14 tisíc vozidiel a vďaka tomu jazdia české trolejbusy v približne tridsiatich krajinách sveta - v Európe, Ázii a v severnej Amerike.

TS: skoda.cz