50 rokov NEOPLANu Skyliner
Keď bol v roku 1967 predstavený NEOPLAN Skyliner, okamžite si získal množstvo fanúšikov ako prvý autokar double-decker na svete.
Utorok, 08. august 2017, olala
Prvý poschodový autokar kúpil belgický touroperátor Voyages Leroy, ktorý neskôr zakúpil aj každý ďalší model.

Francis Delmuelle, majiteľ Voyages Leroy, bol od prvého momentu autokarom NEOPLAN Skylier nadšený: "Videl som veľkolepý autokar, ktorý som v našej spoločnosti jednoducho musel mať!" A tak sa v roku 1973 aj stalo: Spoločnosť zakúpila prvý NEOPLAN Skyliner, ktorý bol dodaný do Belgicka a stal sa míľnikom pre belgický cestovný priemysel.

Dnes kráča v šľapajách svojho otca Emanuelle Delmuelle a na rozhodnutie svojho otca pre NEOPLAN Skyliner si veľmi dobre pamätá: "Vždy sme boli vpredu, pokiaľ ide o spokojnosť našich cestujúcich, komfort a skvelý dizajn. Skyliner bol očarujúci! Poskytol nám fantastickú príležitosť na zvýšenie nášho profilu. "Vysoká efektivita poskytla dôvod na ďalší nákup. 80 cestujúcich na jedného vodiča a vozidlo - až do tej doby to bolo nemysliteľné. "So Skylinerom sa pre nás otvorili nové trhy. Náš imidž profitoval z komfortného autokaru, zviditeľnili sme sa oveľa viac," dodáva Delmuelle. "Mnohí z našich konkurentov sa nášmu rozhodnutiu smiali a mysleli si, že príliš riskujeme. Vtedy stál autokar 3,5 milióna belgických frankov."

Aj belgickí zákazníci boli prekvapení novým vzhľadom NEOPLANu Skyliner. "Keď sme s novým autokarom Skyliner prichádzali zo Stuttgartu a chceli sme prekročiť nemecko-belgickú hranicu, colníci nás zastavili. Obzerali si autokar celú hodinu. Nevedeli, čo si o ňom myslieť. Nakoniec, vo večerných hodinách volali na ministerstvo dopravy, aby sa uistili, či je to naozaj autokar," spomína Emanuelle Delmuelle.

Dnes sú double-decker autokary neodmysliteľnou súčasťou zájazdovej dopravy, rovnako ako aj vo flotile Voyages Leroy. V roku 1985 spoločnosť zakúpila druhý NEOPLAN Skyliner, ktorý bol ešte viac bezpečnejší a komfortnejší. Na palube boli po prvýkrát toalety a video systém. V roku 1988 mal Voyages Leroy v depe štyri poschodové vozidlá, za nimi nasledovalo šesť ďalších autokarov NEOPLAN Skyliner, Megaliner a v roku 2011 dva autokary Starliner. Prvý poschodový autokar z roku 1973 bol vyradený po 17 rokoch s najazdenými približne tromi miliónmi kilometrov na tachometri a bol nahradený ďalším Skylinerom.

Delmuelle si špeciálne pochvaľuje spoluprácu s NEOPLANom: "Keďže je Belgicko v porovnaní s Nemeckom malým trhom, bolo najprv ťažké nájsť niekoho na servis. Môj otec preto jazdil s Neoplanom na údržbu a servis do Stuttgartu. "NEOPLAN dôsledne prispôsobil exteriérový dizajn autokarov potrebám Voyages Leroy. Takmer nikdy nebola potreba meniť interiérové ​​vybavenie: ako autokary opustili výrobný závod, interiér bol vždy exkluzívny.

mantruckandbus.com