Solaris získal objednávku na prvé elektrické autobusy pre Brusel
Najväčší dopravca v Bruseli, spoločnosť STIB, objednal prvé elektrické autobusy. Bude to sedem elektrických Solarisov Urbino 8,9 LE, dodávka ktorých je naplánovaná na začiatok roka 2018.
Štvrtok, 03. august 2017, olala
Podľa ustanovení objednávky, ktorú dostal Solaris Bus & Coach pred niekoľkými dňami, budú autobusy vybavené trakčnými motormi s výkonom 160 kW a pohonom poľského výrobcu Medcom. Autobusy budú úplne bezemisné, vysoký komfort zabezpečia batérie s kapacitou 160 kWh, ktoré budú nabíjané cez konektor plug-in.

Autobusy poľského výrobcu budú jazdiť na novej linke - Citybus. STIB zakúpil prvé elektrické autobusy za účelom otestovania inovačnej technológie a posúdenia úspor, plynúcich z ich používania. Solaris Bus & Coach podpísal s belgickým dopravcom zmluvu, ktorá sa týka dodávky siedmich batériových autobusov s možnosťou rozšírenia zmluvy o ďalšie vozidlá. Nepochybne sa jedná o uznanie a dôveru v poľského výrobcu a predovšetkým potvrdenie trendu rozvoja elektromobility v európskych mestách.

"Začiatkom roka sme vyhrali výberové konanie na dodávku 208 hybridných autobusov pre belgického dopravcu SRWT TEC Namur vo Valónsku, teraz sme získali objednávku na elektrické autobusy od ďalšieho belgického dopravcu, ktorým je firma STIB z Bruselu. Je to nezvyčajný dôvod k hrdosti a radosti, že krajina Beneluxu oceňuje našu značku. Sme veľmi potešení, že naše Solaris budú jazdiť ulicami hlavného Európy," povedal Zbigniew Palenica, viceprezident Solaris Bus & Coach SA.

Batériové Solarisy budú v metalízovanej farbe, interiér autobusu, vďaka sedadlám z eko kože a podlahe v imitácii dreva, bude veľmi elegantný. Bezpečnosť cestujúcich a vodiča zabezpečí monitorovací systém a špeciálne pre belgického dopravcu pripravená "antiagresívna" kabína vodiča. Vozidlá budú vybavené elektrickými rampami, ktoré uľahčia vstup alebo výstup ľuďom, pohybujúcim sa na invalidných vozíkoch.

Belgický dopravca STIB sa zaujíma o ekologické a inovačné riešenia. Podľa vyhlásenia belgického ministra dopravy Pascala Smeta, dopravca do roku 2030 bude elektrifikovať celú svoju flotilu.

Solaris Bus & Coach S.A.