Rumunské mesto Kluž dostane na jar prvé elektrické autobusy
Do siete verejnej dopravy v meste Kluž na severozápade Rumunska, pribudnú do marca 2018 prvé elektrické autobusy.
Streda, 19. júl 2017, olala
Mestská radnica v Kluži dokončila výberové konanie na nákup 30 autobusov a podpísala rámcovú dohodu, ktorú oznámil primátor mesta Kluž Emil Boc na Facebooku. Podľa zmluvy bude prvých 11 ekologických autobusov dodaných do deviatich mesiacov, a to do marca 2018.

Jeden elektrický autobus stojí okolo 500 000 EUR. Financie na prvých 11 autobusov budú pochádzať zo švajčiarskych fondov (85%) a z miestneho rozpočtu (15%). Ďalších 19 autobusov sa kúpi z miestnych a európskych fondov.

Nové elektrické autobusy majú kapacitu 78 miest, sú vybavené Wi-Fi, videokamerami, klimatizáciou a priestorom pre osoby so zdravotným postihnutím.

Majú päťročnú záruku a náklady na údržbu a náhradné diely pokryje víťazná spoločnosť - Solaris, uviedol primátor. Autobusy majú dojazd 105 km a môžu byť nabíjané na 13 pomalých a rýchlych nabíjacích staniciach. Pomalé nabíjanie trvá 6 hodín a rýchle 10 minút.

100 elektrických autobusov plánuje nakúpiť aj mestská radnica v Bukurešti a na verejných parkoviskách vytvoriť 30 nabíjacích staníc.

romania-insider.com