V Rusku sa uskutočnia testy autonómneho minibusu domácej produkcie
Prvý ruský autonómny minibus s názvom Matrjoška bude tento rok testovaný vo Vladivostoku.
Utorok, 11. júl 2017, olala
Podľa tlačového vyhlásenia Far Eastern Federal University (FEFU) sa testy uskutočnia v spolupráci s firmou Bakulin Motors Group (BMG)/Volgabus na treťom Východnom ekonomickom fóre 6. -7. septembra 2017 vo Vladivostoku.

Spustenie výroby minibusu bez vodiča je naplánované ešte na tento roku. Ako už predtým oznámil riaditeľ Volgabus Alexej Bakulin, v roku 2017 bude spustená výroba autonómnych minibusov Matrjoška. Vozidlá sa budú môcť využívať pre osobnú, aj pre nákladnú dopravu. Prvý model autonómneho minibusu bude mať kapacitu 8 až 12 cestujúcich, neskôr budú nasledovať modely pre 4-6 a až 20 cestujúcich. Cena prototypu podľa Bakulina v súčasnosti dosahuje takmer 8,5 milióna rubľov, avšak po sériovej výrobe klesne na 3,5 milióna rubľov.

Batéria minibusu vydrží nabitá štyri hodiny, na plné nabitie môže prejsť približne 120 km pri rýchlosti cca 29 km/h. Približne 80 % komponentov vozidla je vyrobených v Rusku.

Vzhľadom k tomu, že v Rusku ešte nie je povolená prevádzka vozidiel bez vodiča, prvé testy Matrjošky boli vykonané na uzavretých pozemkoch technoparku Školkovo v moskovskej oblasti. Plány počítajú s testovaním vozidla v mestskej prevádzke.