Nové autobusy už tento rok
Dopravný podnik Bratislava finalizuje verejné obstarávanie na nadobudnutie až 90 nových autobusov, v súlade s rozhodnutím mestského zastupiteľstva.
Utorok, 27. jún 2017, olala
Nákup nových vozidiel je jedným z ďalších krokov ku komfortu cestujúcej verejnosti.

Verejné obstarávanie bolo spustené hneď po tom, čo poslanci dali nákupu nových vozidiel zelenú a procesu vyhodnotenia ponúk záujemcov sa zúčastnili aj zástupcovia všetkých klubov mestského zastupiteľstva. Po druhom kole výberového procesu, t.j. elektronickej aukcii avšak neboli dosiahnuté stanovené podmienky DPB, a.s. So snahou o vylepšenie podmienok dodávky, vedenie spoločnosti viedlo s víťaznými dodávateľmi rokovania s cieľom zníženia ponúknutej cenovej úrovne. „V súčasnej dobe sme úspešne ukončili rokovania, ktoré vyústia do uzatvárania zmlúv s dodávkou zabezpečujúcou 100% prepravnej kapacity dodávok autobusov, ktoré plánujeme nakúpiť. Uzavreté kontrakty tak budú v súlade s tým, čo schválili poslanci v mestskom zastupiteľstve,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban.

Pôvodný nákup mal obsahovať 88 kusov vozidiel, ktorý poslanci navýšili na 90, avšak DPB, a.s. viedol úsilie, aby mohol autobusy nakúpiť za cenu aká bola predpokladaná pri počte 88 kusov. Aj týmto spôsobom sa tak prispeje k významným úsporám. Nákup autobusov bude financovaný formou investičného úveru, ktorého splácanie bude DPB, a.s. financovať zo zdrojov spoločnosti, bez zvýšenia nárokov na mestský rozpočet. Konečná cena 24 mil. eur teda zahŕňa okrem navýšenia dvoch vozidiel, aj informačný odbavovací systém najvyššej úrovne, aj dodávku náhradných dielov po dobu troch rokov.

„Všetky nové autobusy budú prispievať k väčšej atraktivite využívania MHD, budú nízkopodlažné, plne klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom, s moderným informačným systémom a v interiéri bude na madlách aj možnosť pripojenia USB, “ dodal podpredseda predstavenstva DPB, a.s. Ing. Jaroslav Štrba. Cestujúci sa budú môcť na nových autobusoch previezť už koncom tohto roka.

TS: dpb