Nová objednávka na autobusy Citea LLE-127 pre Pohjolan Liikenne
Fínsky autobusový dopravca Pohjolan Liikenne už piatykrát objednal autobusy Citea od VDL Bus & Coach. Nová objednávka je na 23 autobusov Citea LLE-127.
Pondelok, 19. jún 2017, olala
Nová objednávka nasleduje za objednávkou 5 autobusov Citea LLE-127 a 24 Citea XLE-145 odovzdaných v minulom roku pre mesto Espoo, blízko Helsínk.
Pohjolan Liikenne sa opäť rozhodol pre Citea LLE-127 s konfiguráciou dverí 1-2-1, ktorá zjednodušuje nástup, výstup a zabezpečuje optimálny tok cestujúcich. Nové Citey budú jazdiť na rovnakých linkách v meste Espoo ako Citey LLE-127, odovzdané v minulom roku. Dodávka sa uskutoční koncom novembra tohto roku.

Citea LLE-127
Citea LLE-127 s dĺžkou 12,7 metra je najdlhšia verzia Citea LLE. Rozšírený rázvor ponúka priestor pre štyri sedadlá ako 12-metrová verzia. V porovnaní s podobnými autobusmi s rovnakým počtom sedadiel využíva Citea LLE-127 aj výhody nízkej hmotnosti: znížená spotreba paliva, nižšie emisie škodlivých látok a zníženie nákladov na údržbu, čo znamená nižšie TCO a vyšší zisk z vlastníctva. Vďaka nízkej spotrebe paliva a výsledným nižším emisiám škodlivých látok sú autobusy ideálne nielen pre dopravcu, ale aj pre obyvateľov mesta Espoo. Interiér autobusov sa čistí tlakovou umývačkou, minimalizuje sa tým vlhkosť a predlžuje životnosť interiéru.

Pohjolan Liikenne
Pohjolan Liikenne je jednou z najväčších fínskych autobusových spoločností. Vďaka flotile 550 autobusov a autokarov poskytuje miestnu, regionálnu a diaľkovú dopravu najmä v južnom Fínsku. Jej ročný obrat dosahuje 95 mil. €, zamestnáva 1 000 ľudí. Autobusy a autokary Pohjolan Liikenne prepravia ročne približne 30 miliónov cestujúcich, ročne autobusy najazdia celkom 30 miliónov kilometrov. Pohjolan Liikenne je dcérskou spoločnosťou fínskej národnej železničnej spoločnosti VR.

TS: VDL Bus & Coach