ElectriCity pripravuje ďalšiu fázu rozšírenia premávky elektrických vozidiel
Partneri spoločného projektu ElectriCity sa po dvoch úspešných rokoch s elektrickými autobusmi na trase 55 v Göteborgu vo Švédsku rozhodli rozšíriť prevádzku elektrických autobusov v meste. Od budúcoročného júna začnú na trase 16 prevádzkovať dva elektricky poháňané vysokokapacitné autobusy.
Piatok, 16. jún 2017, olala
Súčasne, pre tichú a bezemisnú mestskú dopravu, plánujú rozšíriť demo arénu s ťažkými vozidlami.

Projekt ElectriCity spája od roku 2013 spoločnosti, výskumníkov, verejné inštitúcie, mesto a región s cieľom testovať a vyvíjať nové riešenia pre trvalo udržateľnú dopravu a trvalo udržateľný rozvoj miest. Jeho najzreteľnejším výsledkom je autobusová trasa 55, na ktorej je od roku 2015 v prevádzke desať celoelektrických alebo čiastočne elektrifikovaných autobusov. Podľa pôvodného plánu mali byť testy ukončené v roku 2018, ale teraz sa rozširujú o ďalšie vozidlá a testy budú pokračovať do roku 2020.

Keď v júni 2018 zavítajú do Göteborgu preteky Volvo Ocean Race, dva elektricky poháňané kĺbové autobusy budú mať možnosť demonštrovať najnovší vývoj, keďže sa konajú medzi mestom Nordstan a Frihamnen. Dva prototypové autobusy budú jazdiť na trase 16, ktorá bude vybavená nabíjacou infraštruktúrou a autobusovými zastávkami pre elektrifikovanú veľkokapacitnú dopravu. Vo viacerých ďalších oblastiach budú postavené nové nabíjacie stanice.

"Chceme, aby sa viac ľudí vzdalo svojich áut a znížili sa tak emisie a úroveň hluku. Elektrické autobusy nám pomáhajú dosiahnuť tieto ciele, pretože naším poslaním je vytvoriť verejnú dopravu budúcnosti. Tešíme sa na ďalší veľký krok, kedy budeme testovať väčšie elektrické autobusy na častejších trasách a s vyšším počtom cestujúcich. "

V rámci projektu ElectriCity sa začne pracovať aj na testovaní riešení v automatizácii.
"Ak chceme vytvoriť trvalo udržateľnú spoločnosť a mestá novej generácie, zmeny v sektore dopravy sú nevyhnutné. Musíme zaviesť udržateľnú dopravu ľudí i tovaru v našich mestách. Preto je teraz mimoriadne potešujúce, že rozširujeme demo arénu ElectriCity a začneme skúmať riešenia pre automatizáciu, ktoré môžu pomôcť zefektívniť elektrifikované vozidlá," hovorí Niklas Gustafsson, riaditeľ divízie spoločnosti Volvo pre udržateľnosť.

TS: Volvo Buses