BYD ADL získal ďalšiu veľkú objednávku na 36 autobusov pre Londýn
Spolupráca medzi BYD a ADL v oblasti elektrických autobusov zaznamenala ďalší úspech. RATP London objednal 36 čistých, 10,8 metrov dlhých elektrických autobusov.
Utorok, 20. jún 2017, olala
Po komplexnom vyhodnotení technických špecifikácií autobusov s nulovými emisiami viacerých dodávateľov elektrických autobusov, spoločnosť RATP Dev London sa rozhodla pre zakúpenie elektrických vozidiel Enviro200 značky BYD ADL. Obchodné podmienky na dodávku vozidiel sú v súčasnosti predmetom rokovaní, dodávky vozidiel by mali začať na jar roku 2018.

Autobus BYD ADL Enviro200 s dĺžkou 10,8m je nový model určený pre podmienky trasy s obmedzeniami, ktorý bude vyhovovať lepšie ako v súčasnosti prevádzkovaných 51 autobusov s dĺžkou 12m. Mnohé ulice v Londýne sa vyznačujú ostrými rohmi a menšie vozidlo, stále schopné odviezť 76 cestujúcich, je preto pre niektoré trasy vhodnejšie. Rovnako ako všetky ostatné modely ADL BYD, aj nové autobusy budú zaručovať, že dokončia celodenný pracovný cyklus bez nutnosti nabíjania.

Po realizácii dodávok z novej objednávky sa počet elektrických autobusov ADL BYD v Londýne zvýši na viac ako 100, čo je najvyšší objem plne veľkých elektrických autobusov v prevádzke spomedzi všetkých významných európskych miest.

TS: BYD