Dodávka šiestich autobusov Citea LLE-99 pre Seatour v Taliansku
VDL Bus & Coach v júni odovzdal šesť vozidiel VDL Citea LLE-99 talianskemu dopravcovi Seatour. Sú to prvé autobusy Citea LLE s dĺžkou 9,95 metra, ktoré budú jazdiť v regióne Lazio v Taliansku.
Piatok, 16. jún 2017, olala
Ich nízka pohotovostná hmotnosť a dobrá manévrovateľnosť robia z týchto autobusov ideálne vozidlá na prechádzanie úzkymi uličkami. Nové autobusy Citea budú jazdiť ako prímestské autobusy v oblasti západne od Ríma (Cerveteri - Ladispoli - Fiumicino).

VDL Citea LLE-99
Citea LLE-99 je inovatívny ľahký koncept autobusu. Verzia s dĺžkou 9,9 metra bola špeciálne navrhnutá pre riedko osídlené oblasti a pre pravidelnú prevádzku v špičke, aj mimo nej. Výsledkom nízkej pohotovostnej hmotnosti autobusov Citea LLE-99 je výrazne nižšia spotreba paliva a zároveň podstatné zníženie emisií CO2. Vysoká celková kapacita cestujúcich vo vzťahu k dĺžke autobusu tiež optimalizuje TCO (celkové náklady na vlastníctvo). Ďalšou výhodou je manévrovateľnosť: skrátený rázvor a zadný previs výrazne znižujú polomer otáčania a uľahčujú ich manévrovanie v úzkych uličkách. Autobusy Citea LLE pre Seatour majú 29 + 2 + 1 sedadiel a priestor pre 48 stojacich cestujúcich.

Seatour
Seatour je rodinná firma, ktorá sa venuje osobnej doprave. Jej flotila pozostáva z viac ako 100 vozidiel pre verejnú dopravu, školskú dopravu a prenájom. Z toho 40 autobusov je v prevádzke v mestách v oblasti miest Rím a Viterbo. Bezpečnosť a spoľahlivosť výrobku sú mimoriadne dôležité faktory pre firmu, cestujúcich aj vodičov. Seatour uprednostňuje vozidlá VDL, ktoré už tvoria veľkú časť flotily. Futura FHD2 sa používa na prepravu cestujúcich od prístavu výletných lodí v Civitavecchia a pre zájazdovú dopravu. Okrem toho má Seatour približne desať mestských vozidiel Midcity a ich flotila sa teraz rozrástla o šesť autobusov Citea LLE. Seatour môže byť oprávnene označený ako verný zákazník spoločnosti VDL.

VDL Bus & Coach bv