Prievidza chystá nový tender na prevádzkovateľa mestskej hromadnej dopravy
Predpokladaná cena za poskytovanie MHD vo verejnom záujme počas celého budúceho roka by mala dosiahnuť 1,92 mil. € bez DPH. Mestskú hromadnú dopravu v Prievidzi dlhodobo zabezpečuje SAD Prievidza.
Utorok, 13. jún 2017, olala
SITA - Mesto Prievidza pripravuje verejné obstarávanie na výber dopravcu na zabezpečenie mestskej hromadnej dopravy v roku 2018. Predpokladaná cena za poskytovanie uvedenej služby vo verejnom záujme počas celého budúceho roka by mala dosiahnuť 1,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,3 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z predbežného oznámenia mesta vo Vestníku verejného obstarávania, tender by mal byť vyhlásený ešte tento mesiac.

Mestskú hromadnú dopravu v Prievidzi na objednávku mesta dlhodobo zabezpečuje autobusová spoločnosť SAD Prievidza, a. s. na sedemnástich pravidelných linkách. Na základe zmluvy medzi Prievidzou a uvedeným dopravcom z 1. júna 2016, účinnej devätnásť mesiacov do konca tohto roka, má mesto uhradiť za služby mestskej autobusovej dopravy 3,88 mil. eur.

Z toho ekonomicky oprávnené náklady autobusovej spoločnosti na poskytnutie služby za uvedené obdobie predstavujú 3,769 mil. eur a jej primeraný zisk na úrovni 3 % z týchto nákladov 113,07 tis. eur. Spomínaná suma nákladov pozostáva z objednaných dopravných výkonov 2,31 mil. tarifných kilometrov pri cene 1,63 eura za jeden kilometer.

Spoločnosť SAD Prievidza získala aktuálnu zákazku vo verejnej súťaži vyhlásenej mestom Prievidza vlani v januári ako jediný uchádzač. Predpokladaná cena zákazky na mestskú hromadnú dopravu na devätnásť mesiacov (od 1. júna 2016 do 31. decembra 2017) predstavovala pôvodne 4,32 mil. eur bez dane (5,18 mil. eur vrátane dane).