BUSportal - Nové odporúčania ACEA pre nabíjanie elektrických autobusov
Nové odporúčania ACEA pre nabíjanie elektrických autobusov
Podľa ACEA (The European Automobile Manufacturers' Association) by sa mal prechod na elektrické autobusy vyhnúť konfliktom medzi viacerými paralelnými a/alebo konkurenčnými technickými riešeniami.
Utorok, 13. jún 2017, olala
Z hľadiska účinnosti by malo byť možné pripojiť čo najviac vozidiel k tomu istému nabíjaciemu zariadeniu a/alebo k nabíjacej stanici.

V prípadoch, keď budú rôzni dodávatelia spĺňať rovnakú štandardizovanú technológiu, budú mať mestá a prevádzkovatelia autobusov slobodu voľby. Pre tento účel vydala ACEA dokument s dôležitými odporúčaniami pre nabíjanie elektrických autobusov v novom sprievodcovi "Charging of Electric Buses".

Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA) združuje päť hlavných európskych výrobcov autobusov: Daimler, Iveco, MAN, Scania a Volvo. Trh elektrických autobusov neustále narastá. Úrady pre verejnú dopravu a prevádzkovatelia autobusovej dopravy čoraz častejšie plánujú nákup elektrických autobusov a v niektorých prípadoch sú dokonca povinnou požiadavkou v tendroch.

Výrobcovia autobusov v asociácii ACEA majú jedinečnú pozíciu v poskytovaní všetkých druhov úžitkových vozidiel zákazníkom v celej Európe. Je preto v záujme ich zákazníkov poskytovať nabíjacie riešenia, ktoré budú obmedzovať množstvo celoeurópskych štandardizovaných riešení, výsledkom čoho bude interoperabilita a zvýšená účinnosť.

busworld