Vychádza číslo 2/2017 časopisu Československý Dopravák
29. mája 2017 vyšlo číslo 2/2017 časopisu Československý Dopravák s viac ako 100 stranami.
Streda, 31. máj 2017, olala
V sekcii aktuality sa časopis venuje napríklad nákupu a prevádzke elektrobusov Škoda Perun 26 BB HE v Třinci, návrate nákladných električiek do ulíc Drážďan, alebo prevádzke pražských električiek T6A5 v bulharskej Sofii.

Čitatelia sa budú môcť zoznámiť aj s netradičnými minibusmi srbského výrobcu Feniksbus a s prevádzkou trolejbusov Ikarus 280T na Ukrajine. Podrobne sa venuje problematike električiek Solaris Tramino NGT10 pre nemecké Lipsko a veľmi obsiahly príspevok sa zaoberá nízkopodlažnými električkami vo Fínsku, ktoré vyrába spoločnosť Transtech, väčšinovým vlastníkom ktorej je česká Škoda Transportation. Zaujímavý je tiež príspevok o električkách koncepcie Peter Witt v talianskom Miláne.

V historickej sekcii sa časopis venuje vo štvrtej (a poslednej) časti problematike metra v Bratislave. Autori tým uzatvárajú doposiaľ najobsiahlejší ucelený prehľad, ktorý sa histórii projektov metra v Bratislave venoval.

Celý obsah časopisu nájdete TU.

Jednotlivé vydania časopisu stoja 80 Kč. Predaj bol tradične zahájený najprv v Prahe, do ostatných predajní v ČR a na Slovensku by sa mal časopis dostať v priebehu týždňa. Kompletný zoznam predajní nájdete pod týmto odkazom.

ČESKOSLOVENSKÝ DOPRAVÁK