Daimler Buses na FIAA 2017 v Madride
Daimler Buses na Medzinárodnom veľtrhu autobusov a autokarov FIAA v Madride od 23. do 26. mája so značkami Mercedes-Benz a Setra prezentuje najnovšie trendy v segmente zájazdových a mestských autobusov, ako aj služby a náhradné diely značky Omniplus.
Piatok, 26. máj 2017, olala
BusStore, mladá vlastná autobusová značka spoločnosti Daimler Buses, sa etablovala ako číslo jedna v európskom priemysle. BusStore je nezávislá značka, v rámci ktorej spoločnosť Daimler Buses združuje svoj európsky autobusový biznis. Vďaka značke Fleetboard ponúka Daimler Buses digitálne riešenia pre maximálnu transparentnosť vo flotilách autobusových dopravcov. Služby Fleetboard boli vyvinuté najmä pre riadenie špecifického "fleet" manažmentu a sú dostupné v celej Európe.

V stánku s rozlohou 1 426 m2 majú návštevníci príležitosť oboznámiť sa s najnovším technologickým vývojom v oblasti bezpečnosti, hospodárnosti, ochrany životného prostredia a pohodlia pre cestujúcich a vodičov. V tomto roku spoločnosť Mercedes-Benz predstavuje novú éru mestskej mobility s čiastočne autonómnym riadením a konektivitou - obidva sa už stali skutočnosťou s Future Busom. Táto technológia bola predstavená minulý rok v reálnych podmienkach na najdlhšej európskej trase BRT v Amsterdame.

Vystavený je tiež populárny mestský autobus Citaro NGT s pohonom na plyn. Okrem znížených emisií CO2 je Citaro NGT tiež úspornejší, efektívnejší, tichší, bezpečnejší a má vylepšený výkon. Spotrebuje až o 20 percent menej paliva ako jeho predchodca.

Zoskupenie by nebolo úplné bez známeho podvozku Mercedes-Benz OC 500 RF 2453 s tromi nápravami a vysokou podlahou. Je vybavený motorom OM 470 a na FIAA sa prvýkrát objavuje s novým výkonom 335 kW (455hp).

Setra prezentuje viacero exponátov so svojho komplexného sortimentu, od exkluzívnych a luxusných zájazdových autokarov z rodiny TopClass, určených pre jedinečné a nezabudnuteľné cestovanie, až po rôznorodú líniu ComfortClass, ktorá kombinuje priekopnícky dizajn, maximálny komfort a inovácie v jednom výrobku.

Z rodiny produktov MultiClass Setra predstavuje svoj nový model S 418 LE business, ktorý sa môže pochváliť vynikajúcou nákladovou efektivitou. Skromnejší rozsah vybavenia tohto vozidla je ideálnym riešením pre ekonomické nasadenie na medzimestské a prímestské linky, ako aj pre použitie ako školský, alebo kyvadlový autobus.

Omniplus, značka Mercedes-Benz a Setra pre servisné a náhradné diely, predstavuje novú službu 24h service s diagnostikou na diaľku. Na tohtoročnom FIAA je tiež prezentovaná špeciálna zákazková ponuka na mieru pre preventívne a predbežné opravy vozidiel podľa najprísnejších noriem kvality. Odborníci z Omniplus sú k dispozícii, poskytujú informácie o najväčšej celoeurópskej škále originálnych a repasovaných náhradných dielov a vysvetľujú túto sieť služieb, zameranú na zájazdové a pravidelné autobusy.

V súkromných spoločnostiach alebo podnikoch verejnej dopravy, v cestovných kanceláriách alebo pravidelných dopravách slúži Fleetboard na identifikáciu a využitie potenciálu úspor v autobusovej flotile. Fleetboard prezentuje komplexné digitálne riešenia v oblasti riadenia vodičov a vozidiel. Služby zahŕňajú mnohé funkcie, ktoré pomáhajú optimalizovať štýl jazdy a postupy. Týmto spôsobom môžu spoločnosti znížiť opotrebenie vozidla a spotrebu paliva a zároveň zvýšiť kvalitu svojich služieb. Telematický systém je dostupný pre kompletné autobusy Mercedes-Benz a Setra a môžu ním byť dovybavené aj autobusy a autokary iných výrobcov.

Spoločnosť Mercedes-Benz Financial Services radí prevádzkovateľom vozových parkov so spôsobom financovania, ktorý najviac vyhovuje ich potrebám.

TS: daimler.com