ADL víťazom významného podielu objednávky pre Stagecoach
Alexander Dennis Limited (ADL) získal viac ako 90% z celkového kontraktu na nové autobusy pre Stagecoach Group.
Piatok, 21. apríl 2017, olala
314 vozidiel ADL bude odovzdaných do konca apríla 2018. Jazdiť budú na regionálnych autobusových linkách v Anglicku, Škótsku a Walese, ako aj na megabus.com a sieti autokarov Scottish Citylink.
Flotilu 181 Enviro400 double-decker autobusov, 102 Enviro200 midi a jednopodlažných autobusov a 31 Plaxton autokarov vyrobia závody ADL vo Falkirk, Scarborough a Guildford, všetky budú vybavené inovatívnymi technológiami pre minimalizáciu dopadov na životné prostredie, ale zároveň s veľkým dôrazom na komfort pre cestujúcich, moderný štýl interiéru a USB nabíjacími portami.

Inovatívne a inteligentné príslušenstvo bude pomáhať ďalej znižovať emisie výfukových plynov z najnovších motorov Euro 6 a poskytne prvotriednu spotrebu paliva a spoľahlivosť.

Autobusy ťažia z prvej technológie motora stop-start na trhu. Táto moderná inovácia automaticky vypne motor na autobusových zastávkach pri otvorení dverí, naštartuje pri ich uzavretí. Tento výsek plynových emisií a hluku na zastávkach výrazne zlepšuje celkovú kvalitu vzduchu v okolí vozidla.

TS: Alexander Dennis Limited