Volvo a Heliox otvorili nabíjaciu stanicu pre elektrické autobusy OppCharge
S využitím rozhrania OppCharge môžu byť spoločne využívané elektrické autobusy a nabíjacie stanice od rôznych výrobcov. Cieľom je uľahčenie zavedenia systémov elektrických autobusov v mestách po celom svete.
Piatok, 21. apríl 2017, olala
Volvo Buses a Heliox otvorili nabíjaciu stanicu pre elektrické autobusy, založenú na rozhraní OppCharge. Je to už dvadsiata nabíjacia stanica Helioxu pre elektrobusy v Škandinávii.
Nachádza sa v priestoroch Volvo Group R&D v Göteborgu, inštalácie sú spoločným referenčným projektom medzi Volvo Buses a Heliox. Cieľom tohto spoločného podniku je spolupráca na rozvoji a komercializácii elektrických a elektrických hybridných autobusov, vybavených systémami pre možnosť nabíjania pomocou otvorených štandardov. Demonštrácie autobusov a nabíjacích staníc, ako aj produktov a systémov ponúkajú jasnú predstavu o tom, ako vyzerá inštalácia v priestoroch zákazníka.

Volvo s novou nabíjacou stanicou predstavuje, ako sú elektrické autobusy jeho spoločnosti kompatibilné s nabíjačkami od niekoľkých ďalších rôznych výrobcov. OppCharge je teraz realizované ako spoločné rozhranie vo viac ako 12 krajinách sveta. Systémy nabíjania Heliox môžu v súčasnosti nabíjať s výkonom 450kW a v neďalekej budúcnosti bude možné nabíjať až s výkonom 600kW.

Uvedenie tohto systému nabíjania je začiatkom spolupráce medzi spoločnosťami Volvo a Heliox. Spolupráca je pripravená už na svoje preukázanie sa v realite, pretože prvý zákazník z Luxemburgu dostane svoje elektrické autobusy a nabíjačky v máji tohto roku.

"Vysoko kvalitné nabíjačky s vysokou kapacitou a efektivitou sú solídnym základom pre elektrickú mobilnú budúcnosť a vízie Helioxu", povedal Bob Bouhuijs." V budúcnosti bude Heliox úzko spolupracovať s výrobcami autobusov, ako je Volvo a bude šíriť túto víziu globálne a prispievať k udržateľným a nákladovo efektívnym riešeniam dopravy."

Volvo Buses má vedúce postavenie na trhu v oblasti elektromobility, dodal už viac ako 3 300 hybridov, elektrických hybridov a elektrických autobusov do 21 krajín po celom svete.

Heliox je svetovou jednotkou na trhu rýchlych nabíjacích systémov pre verejnú dopravu, baníctvo a zariadenia prístavov. Heliox operuje na globálnej úrovni so sídlom v Holandsku a lokálnymi kanceláriami vo Veľkej Británii, Austrálii, Singapure a Indii.
Viac informácií na: heliox.nl

OppCharge
  • Spoločné rozhranie medzi nabíjacou stanicou a vozidlami, v súlade so štandardami automobilového priemyslu CCS
  • Nabíjací výkon 150, 300 alebo 450 kW.
  • Pantograf pripevnený k pylónu umožňuje použiť nákladovo efektívne riešenia, bez nutnosti prídavnej záťaže na streche autobusu.
  • Vodivé nabíjanie pomocou zberačov, pričom komunikácia medzi autobusom a nabíjacou stanicou prebieha cez Wi-Fi.
  • Medzi výrobcami podporujúcich OppCharge sú poskytovatelia infraštruktúry ABB, Heliox a Siemens, a výrobcovia autobusov Ebusco, Iveco, Solaris a Volvo.
Viac informácií na: oppcharge.org

TS: Volvo Buses