100 autobusov VDL Citea Electric a 18 VDL Futura double-decker pre Connexxion
Holandská spoločnosť verejnej dopravy Connexxion objednala u VDL Bus & Coach 100 autobusov VDL Citea SLFA Electric.
Streda, 19. apríl 2017, olala
Jedná sa o najväčšiu objednávku na elektrické autobusy v histórii VDL, Connexxion a jej materská spoločnosť Transdev tak budú prevádzkovateľmi najväčšieho elektrického autobusového vozového parku v Európe. Objednávka zahŕňa tiež 18 autokarov VDL Futura FDD2. Je to zároveň prvýkrát, kedy budú v Holandsku pre verejnú dopravu použité poschodové autobusy. Všetky autobusy a autokary sú určené pre koncesiu Amstelland-Meerlanden v provincii Severné Holandsko, oblasť, ktorá sa vyznačuje obrovským dopytom cestujúcich.

VDL Citea SLFA Electric
100 elektrických autobusov Citea bude nasadených na autobusových linkách v okolí letiska Schiphol a na zrýchlených autobusových linkách. Autobusy sú rovnakého typu ako kĺbové autobusy, ktoré využíva Hermes v Eindhovene. 100 nových kusov autobusov tu bude tvoriť najväčší elektrický autobusový vozový park v Európe. Autobusy budú svoje batérie nabíjať pravidelne, takže budú môcť jazdiť 24 hodín denne. Pokiaľ to bude žiadúce, batérie sa budú môcť nabíjať aj v depe počas noci. Každý z elektrických autobusov najazdí za rok viac ako 100 000 km, budú vybavené najmodernejšou technológiou batérií, ktorá spĺňa najvyššie a najprísnejších európske požiadavky.

VDL Futura FDD2
Autobusy Futura double-decker sú určené pre "bus rapid" linky medzi Haarlem a Amsterdamom juh. Potreba dopravy je tak veľká, že bolo prijaté rozhodnutie o nutnosti poschodových autokarov VDL Futura. S dĺžkou 14,1 metrov, je tu priestor pre 86 osôb. Dverové konštrukcie budú prispôsobené pre prevádzku v náročnej verejnej doprave. Pre optimalizáciu toku cestujúcich, ich nástupu a výstupu budú inštalované displeje na vonkajšej strane vozidiel, ktoré budú zobrazovať počet voľných miest k dispozícii.

Transdev
Transdev je aktívny v Holandsku pod značkami Connexxion Openbaar Vervoer, Connexxion Taxi a Witte Kruis. Transdev Group má pobočky v 19 krajinách a je aktívny v osobnej doprave a mobilnej starostlivosti. Medzinárodne Transdev ponúka rôzne druhy dopravy: autobusy, taxíky a vlaky, železnice, trajekty a bicykle. Spoločnosť zamestnáva viac ako 83 000 ľudí.

VDL Bus & Coach bv