Solaris získal svoju prvú objednávku v Luxembursku
Jedna z najväčších súkromných verejných dopravných spoločností v Luxembursku, firma Sales-Lentz, objednala prvý autobus Solaris, ktorý posilní flotiu takmer 300 vozidiel.
Štvrtok, 20. apríl 2017, olala
Nový Solaris Urbino 12 bude odovzdaný v poslednom štvrťroku roku 2017. Ide o prvý kontrakt pre poľského výrobcu na luxemburskom trhu.

Podľa dohody, ktorá bola podpísaná pred niekoľkými dňami, bude autobus vybavený motorom Cummins, ktorý spĺňa prísne normy výfukových emisií Euro 6. Nový Solaris Urbino 12 bude vybavený 39 miestami na sedenie, niektoré budú sklápacie, aby mohli cestujúcim poskytnúť maximálne pohodlie.

Autobus bude jazdiť v oblasti luxemburgského mesta Bascharage, ktoré je od výrobného závodu vzdialené asi 1 050 km.

"Na začiatku roka sme zvíťazili vo výberovom konaní na dodávku 208 autobusov s hybridným pohonom v Belgicku, pred niekoľkými dňami sme oslávili vstup do holandský trh, a dnes sme získali zákazku od luxemburského dopravcu. Je to nezvyčajný dôvod na hrdosť a radosť, že krajiny Beneluxu oceňujú našu značku. Jedná sa o uznanie práce našich inžinierov a dizajnérov, ktorí neustále pracujú na inovatívnych a ekologických riešeniach," povedal Zbigniew Palenica, viceprezident Solaris Bus & Coach SA.

Dopravca Sales-Lentz sa zaujíma o ekologické a inovatívne riešenia. Od 6. do 10. marca 2017 tiež úspešne testoval nový Solaris Urbino 12 electric, ktorých jazdil na dvoch linkách mesta Bascharage.

Produkty Solarisu boli doteraz prítomné v 30 krajinách. S novými objednávkami z Holandska a Luxemburska sa tento počet zvýši na 32. Celkový počet vozidiel, ktoré výrobca z Bolechówa odovzdal zákazníkom vo viac ako 600 mestách po celom svete, sa približuje k počtu 15 000.

Solaris Bus & Coach S.A.