Košickú MHD čakajú veľké zmeny
K zmenám dôjde od stredy 19. apríla v súvislosti s ďalšou etapou rekonštrukčných prác na modernizácii električkových tratí.
Utorok, 18. apríl 2017, olala
TASR - K zmenám v trasovaní a cestovných poriadkoch liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach dôjde od stredy 19. apríla v súvislosti s ďalšou etapou rekonštrukčných prác na modernizácii električkových tratí. Informoval o tom Dopravný podnik mesta Košice (DPMK).

Okrem už vylúčených úsekov (Zimná - TUKE - Botanická záhrada, Ryba - VSS - Barca a Autocamping - VSS - Nad jazerom) nebudú od stredy premávať električky na Ulici Československej armády a na Komenského ulici.

Upravené trasy zahŕňajú električkové linky 2, 3, 6, 7 a 9. "Trasy električkových liniek 5, R1, R2, R5, R6 a R7 sa nemenia. Linky 4, R3, R4 a R8 sú zrušené, resp. nahradené inými linkami," uviedla hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Michaela Karaffová.

Na uliciach Československej armády a Komenského bude zabezpečená náhradná autobusová doprava. Električky nahradí autobusová linka X2 a upravené trasy budú mať linky 14, 19 a 22.

"Trasy iných autobusových liniek dotknutých výlukou električiek 12, 24, 52, 54, X4, X7, X9 a XR2 sa nemenia. V tejto súvislosti dochádza k zmenám cestovných poriadkov všetkých električkových liniek a liniek autobusov 14, 19, 22, X2 a X7," informovala Karaffová.

Práce na modernizácii tratí si vyžiadali úplné alebo čiastočné uzávery pre automobilovú dopravu na viacerých úsekoch na Komenského ulici a priľahlých komunikáciách. Vodičov budú navigovať do obchádzkových tratí dočasné dopravné značenia a zariadenia.