Enea doplnila združenie pre rozvoj elektromobility
Skupina Enea S.A. je ďalším členom združenia "Poľský elektrický autobus - dodávateľský reťazec pre elektromobilitu." Vďaka tejto spolupráci firiem z automobilového priemyslu a energetiky dôjde k urýchleniu výskumu a vývoja pri zavádzaní e-mobility.
Utorok, 18. apríl 2017, olala
Združenie "Poľský elektrický autobus - dodávateľský reťazec pre elektromobilitu" vznikol z podnetu Solarisu v novembri minulého roka. K spolupráci pristúpili firmy, ako je: EC Grupa, Ekoenergetyka Polska, Impact Clean Power Technology, Medcom, Inštitút elektrických strojov a pohonov KOMEL, SKB Drive Tech, Akadémia baníctva a hutníctva v Krakove, Technologické univerzity v Poznani a Varšave. Vedúcim projektu je Solaris. Teraz sa ku skupine pripojila Enea, ktorá je vicelídrom na poľskom energetickom trhu.

"Veríme, že vďaka novému partnerovi sa práce na našich projektoch v oblasti výskumu a vývoja urýchlia. Vďaka spolupráci s touto firmou, ktorá vyrába a distribuuje elektrickú energiu, získame nové príležitosti, hlavne pre testovanie elektrických autobusov, ako aj možnosti ich nabíjania"- hovorí Dr. Ing. Dariusz Michalak, viceprezident Solaris Bus & Coach S.A.

Cieľom združenia je spolupráca na rozvoji e-mobility jednotlivých elektrických autobusov a komponentov používaných v ich konštrukcii, ktoré sú vyrobené na základe technických riešení, vyvinutých v Poľsku. Rozvojové práce sa týkajú najmä: vývoja špecializovanej konštrukcie mestského autobusu pre elektrické vozidlá, hospodárenia s energiou s cieľom zlepšiť funkčnosť elektrických vozidiel, vylepšenia technických parametrov elektrických pohonov a skladovania energie, rozvoja inovatívnych spôsobov nabíjania batérií, vypracovanie nových štandardov učenia inžinierskeho personálu v oblasti elektromobility. Vďaka pôsobeniu nového partnera bude združenie tiež schopné vyvíjať systémové riešenia pre vytváranie infraštruktúry pre dobíjanie elektrických vozidiel.

Členovia združenia nevylučujú možnosť, že sa k nemu pripoja ďalšie spoločnosti pôsobiace v oblasti e-mobility.

Solaris doteraz predal viac ako 120 elektrických autobusov, ktoré jazdia v Rakúsku, Českej republike, Španielsku, Nemecku, Nórsku, Švédsku a Poľsku. V roku 2017 bol elektrický autobus Solaris vybraný ako najlepší autobus v prestížnej medzinárodnej súťaži "Bus of the Year".

Solaris Bus & Coach S.A.