Iveco kupuje českého dealera KOMERSIA AUTO
Iveco SpA kupuje českého dealera nákladných vozidiel KOMERSIA AUTO s.r.o. Transakciu už schválil Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS).
Streda, 19. apríl 2017, olala
Dňa 4. apríla došlo k podpisu zmluvy, na základe ktorej spoločnosť Iveco SpA kupuje dealera KOMERSIA AUTO s.r.o.

Touto obchodnou transakciou Iveco SpA deklaruje svoj záujem o posilnenie pozície značky v Českej republike v oblasti predaja úžitkových a nákladných vozidiel a zabezpečenie servisu a náhradných dielov. Iveco je už dnes vďaka závodu na výrobu autobusov vo Vysokom Mýte najväčším domácim výrobcom autobusov v ČR a významným domácim zamestnávateľom a exportérom. Vďaka tomu je pre IVECO Česká republika jedným z prioritných trhov. Preto bolo rozhodnuté prevziať spol. KOMERSIA AUTO s.r.o., ktorá patrí už takmer 25 rokov k najväčším dodávateľom nákladných vozidiel značky Iveco na českom trhu. Spoločnosť bude ponúkať svoje predajné a servisné služby v Loděnici u Berouna, Nýřanoch a prostredníctvom nezávislého subdealera aj v Chebe s cieľom ponúknuť maximálne pokrytie služieb v regióne siahajúcim od Plzne až po Prahu, čo predstavuje jednu z najdynamickejších oblastí Českej republiky.

V súčasnej dobe celá skupina zamestnáva cca 120 vyškolených a kvalifikovaných pracovníkov s ročným obratom 800 miliónov Kč. Do dnešného dňa skupina doviezla a prodala viac ako 6 000 nových a ojazdených vozidiel IVECO.

"So zmenou vlastníka dôjde k personálnemu posilneniu na dealerstvo s cieľom ponúknuť rozšírenie rozsahu a kvality poskytovaných služieb zákazníkom na všetkých úrovniach počnúc predajom vozidla cez finančné a servisné služby a v neposlednom rade aj rozšírenie predajov ojazdených vozidiel. V pláne je tiež úprava priestorov a zaradenia servisu do skupiny Iveco servisov označených Truck Stations, ktoré ponúkajú svojim klientom nadštandardné služby.

Chceme, aby toto dealerstvo bolo po všetkých stránkach vlajkovou loďou Iveco v Českej republike. "Hovorí Aleš Konrád, Business Manager pre Českú a Slovenskú republiku.

TS: Iveco Czech Republic, a. s.