Volvo predáva 203 mestských autobusov pre Panama City
Volvo predalo 203 podvozkov mestských autobusov pre systém verejnej hromadnej dopravy v Panama City. Po ich odovzdaní bude v hlavnom meste Panamy jazdiť takmer 1 500 autobusov Volvo.
Streda, 12. apríl 2017, olala
"Tento predaj je výsledkom veľmi pozitívnych skúsenosti zákazníkov s vozidlami Volvo v posledných rokoch, ktoré nás umiestňujú na vedúcu pozíciu v segmente vysoko výkonných mestských autobusov", prehlasuje Fabiano Todeschini, prezident spoločnosti Volvo Bus Latinská Amerika.

Nákup je pokračovaním objednávky z roku 2010 na viac ako tisíc vozidiel Volvo do Panamy.

"Sme veľmi hrdí na získanie tejto objednávky. Posilňuje kvalitu našich šasi a udržiava nás v absolútnom vedení v mestskej autobusovej flotile panamského hlavného mesta ", povedal Euclides Castro, riaditeľ obchodu a strategických projektov Volvo Bus Latin America.

V roku 2016 prevzala zodpovednosť za mestskú dopravu a metropolitné oblasti regiónu Panama City mestská správa. 203 autobusov Volvo bude jazdiť na cestách, spájajúcich hlavné mesto a jeho satelitné mestá. Autobusy budú odovzdané do konca roka.

Modely nízkopodlažných podvozkov Volvo sú 13,2 metrov dlhé, vybavené špičkovou technológiou. Okrem brzdového systému EBS, sú vybavené ESP, elektronickým stabilizačným programom, ktorý významne znižuje riziko šmyku alebo prevrátenia.

Autobusy sú vybavené klimatizáciou, Wi-Fi, či sedadlami s bezpečnostnými pásmi. Vybavené budú taktiež softvérom od Volvo - Fleet Manager, pre správu flotily, ktorý umožňuje dopravcom kontrolu a riadenie viacerých funkcionalít vo vozidle: spotrebu paliva a typu jazdy vodiča, on-line aktuálnu polohu vozidla, priemernú rýchlosť vozidiel vozového parku, otáčky motora atď.

TS: Volvo Buses