Záujem o kampaň Do práce na bicykli je väčší ako vlani
Záujem o cyklodopravu zažíva na Slovensku nárast.
Utorok, 11. apríl 2017, olala
(telecom.gov.sk) – Do 4. ročníka celonárodnej kampane „Do práce na bicykli 2017“, ktorú zastrešuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR, sa zaregistrovalo už 66 samospráv z celkového počtu 140 oslovených slovenských miest.Počet prihlásených do kampane už teraz prekročil vlaňajší záujem - 60 zapojených miest a obcí do súťaže. Možnosť zaregistrovať sa pre mestá a obce pritom platí až do 18. apríla.

„Veľký záujem zamestnancov cestovať do práce na bicykli nás teší. Prispejú tak k zlepšeniu svojej zdravotnej kondície a v konečnom dôsledku k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy vo svojom meste. Je viac ako reálne predpokladať, že Slovensko sa v priebehu ďalších rokov výrazne rozbicykluje,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Spoločne s vysokým počtom zaregistrovaných samospráv má stúpajúci trend aj počet prihlásených účastníkov. Od 1. marca 2017 sa už prihlásilo 2086 súťažiacich, čo predstavuje nárast takmer o 40 percent z celkového počtu súťažiacich v minulom roku. Samosprávy majú čas do 18. apríla, aby sa zaregistrovali do kampane Do práce na bicykli 2017. Čím rýchlejšie sa mestá a obce zapoja, tým skôr sa môžu prihlasovať jednotliví účastníci. Tí sa môžu zapojiť až do 5. mája 2017.

Súťaž „Do práce na bicykli“ je určená pre všetkých obyvateľov a slovenské mestá a obce, ktoré sa v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.