Mercedes-Benz Vans investuje 150 mil. $ do výroby novej generácie Sprinterov
Mercedes-Benz Vans investuje 150 mil. $ do výroby ďalšej generácie veľkých vanov Sprinter v Argentíne.
Pondelok, 10. apríl 2017, olala
Riaditeľ Mercedes-Benz Vans Volker Mornhinweg informoval o tejto investícii po osobnom stretnutí s prezidentom Argentínskej republiky Mauricio Macri. Prípravy na rozširovanie výroby v argentínskom závode, rovnako ako v ostatných závodoch na výrobu Sprinterov už prebiehajú. Nárast svetovej produkcie začne ešte pred koncom tohto desaťročia. Súčasťou zvýšenia a budúcnosti výroby novej generácie Sprinterov v Argentíne, bude vytvorenie 500 nových pracovných miest. V súčasnej dobe Mercedes-Benz Vans zamestnáva v Argentíne približne 2 300 pracovníkov.

Volker Mornhinweg: "Argentína hrá pre našu medzinárodnú stratégiu rastu kľúčovú úlohu. Naše investície zdôrazňujú jej význam pre trh, aj našich zákazníkov v Argentíne. Máme tu dlhoročnú históriu a s vozidlami Sprinter sme nesporným lídrom na trhu. Profesionálny výkon nášho miestneho tímu, ako aj našich dodávateľov v Argentíne zaisťuje tú najvyššiu kvalitu v každom, tu vyrobenom vozidle firmou Mercedes-Benz Vans. "

Roland Zey, výkonný riaditeľ pre marketing a predaj pre Latinskú Ameriku: "Sprinter, ako naša ikona znamená veľkú flexibilitu, ktorá ponúka zákazníkom vysoko efektívne a spoľahlivé dopravné riešenia."

daimler.com