40% nárast predaja vozidiel Scania s pohonom na alternatívne palivá a hybridov
Spoločnosť Scania zaznamenala výrazný nárast dopytu po vozidlách šetrných k životnému prostrediu. Stúpajúce predaje odrážajú veľký záujem nielen po produktoch, ale aj službách.
Pondelok, 10. apríl 2017, olala
Spoločnosť Scania predala v roku 2016 takmer 5.000 hybridov a vozidiel využívajúcich alternatívne palivá. Oproti predchádzajúcemu kalendárnemu roku je to nárast o 40%. Práve na udržateľnú dopravu kladie Scania veľký dôraz.

„Dopyt po vozidlách, ktoré podporujú prechod k udržateľnej doprave rastie, a tak je prirodzene veľký dopyt aj po službách, ktoré pomáhajú majiteľom vozových parkov v znižovaní spotreby paliva a tým aj emisií oxidu dusíka a celkových finančných nákladov. To je dôkazom, že udržateľná doprava má pozitívny dopad na ziskovosť,“ hovorí HenrikHenriksson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Scania.

V roku 2016 bolo spoločnosťou Scania preškolených takmer 40.000 vodičov. Naučili sa ako jazdiť s ešte nižšou spotrebou paliva. Jedná sa o medziročný nárast o 30%.

Ecolution by Scania je ďalšou oblasťou, ktorá preukázala významný rast. Túto komplexnú službu, ktorá v priemere ušetrí 12% paliva a emisií CO2, využilo v roku 2016 cez 2.700 zákazníkov – čo je nárast o viac ako 37% v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Spoločnosť Scania už viac ako 25 rokov ponúka riešenia v oblasti biopalív a v súčasnosti ponúka najširšiu škálu motorov na alternatívne palivá.

TS: scania.cz